Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Jeszcze trochę i panele słoneczne kupisz w kiosku. Polsat też wchodzi w fotowoltaikę

Przychodzisz do salonu po telewizję albo umowę na telefon, a wychodzisz z instalacją fotowoltaiczną

Grupa Polsat od dawna nie skupia się wyłącznie na rynku telewizyjnym. Do biznesu Zygmunta Solorza-Żaka włączono m.in. operatora telefonii komórkowej Plus, a niedawno okazało się, że częścią tego molocha zostanie także Interia. Teraz przyszedł czas na rozwój w popularnym ostatnio kierunku: fotowoltaiki. Klientom zaoferuje ją wchodząca w skład grupy firma Alledo, a wykorzysta do tego nową markę: Esoleo.

Przeczytaj też: Sieć polskich hipermarketów stawia na tanią energię ze słońca

Z komunikatu korporacji poświęconego tej inicjatywie, można się dowiedzieć m.in., że Polsat zamierza „usłonecznić” Polskę. To nie powinno dziwić – logo zobowiązuje. Warto przypomnieć, że Zygmunt Solorz-Żak jest też właścicielem Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin (ZE PAK), który chce przejść transformację, czyli przestawić się z węgla na nowoczesne technologie. Ten proces zresztą już trwa.

Firma szybko zaznacza też, że nie chce wyłącznie sprzedawać paneli słonecznych: usługa ma być kompleksowa, od A do Z. Za solidny fundament posłużyć ma ponad 1000 punktów sprzedaży i obsługi klienta Plusa i Cyfrowego Polsatu. Konsultacja w tych miejscach będzie darmowa. Jeżeli ktoś nie chce lub nie może udać się do takiego punktu, może skorzystać z infolinii.

Następnie klienta czeka audyt (także bezpłatny). Ekspert dokona pomiarów w domu i wyceni cały projekt. W pakiecie jest też wizualizacja, dzięki której można przynajmniej w teorii przekonać się, jak instalacja będzie wyglądać na dachu. Jeżeli konsument nadal będzie zainteresowany panelami, to firma podpisuje z nim umowę. Jednocześnie deklaruje, że w razie potrzeby pomoże uzyskać kredyt na tę inwestycję. Kolejny krok to już montaż i uruchomienie instalacji – maksymalnie ma to potrwać 3 dni.

Przeczytaj też: Zacznij się przyzwyczajać do ekstremalnej pogody w Polsce

Firma składa w mieniu klienta zgłoszenie do dystrybutora energii. W efekcie w ciągu 30 dni licznik energii elektrycznej powinien zostać wymieniony na dwukierunkowy, a instalacja będzie mogła produkować prąd. Warto podkreślić, że Alledo zobowiązuje się także wypełnić i wysłać w imieniu klienta wniosek o dotację z programu rządowego Mój prąd. W ten sposób można pozyskać 5 tys. zł. Więcej informacji na temat dotacji i ulg związanych z zieloną energią znajdziecie pod tym adresem. Z kolei w tym tekście znajdziecie 10 największych mitów na temat fotowoltaiki.

Niezdecydowanych klientów Polsat próbuje kusić 3-letnim ubezpieczaniem w cenie, internetem LTE do monitoringu instalacji oraz wsparciem technicznym na 15 lat. Jeśli i to nie pomaga, zadziałać mają najcięższe działa: z pomocą instalacji można obniżyć rachunki za prąd o 95 proc. A nawet oszczędzić 100 tys. złotych. Suma robi wrażenie, ale trzeba pamiętać, że to kwestia konkretnej instalacji – zarówno ich koszt, jak i możliwości oraz ewentualne oszczędności mogą być bardzo zróżnicowane. Oczywiście w tym wszystkim trzeba mieć na uwadze, że fotowoltaika to właściwy kierunek rozwoju z punktu widzenia ochrony środowiska naturalnego.

Przeczytaj też: Polska wyprzedziła Niemcy i spala najwięcej węgla w UE

Niedawno pisaliśmy w serwisie green-news.pl, że Canal+ nawiązał współpracę z Hymon Energy – dostawcą fotowoltaiki dla domu – i chce w swoich salonach platformy telewizyjnej oferować fotowoltaikę. Okazuje się, że więcej podmiotów wpadło na taki pomysł. A co do paneli sprzedawanych w kiosku... Na razie to może brzmieć jak żart, ale trzeba pamiętać, że Orlen przejmuje właśnie sieć Ruch, którą zamierza zmodernizować i rozwinąć. Koncern paliwowy ma już w swoim portfelu Energę, otrzymał zielone światło w sprawie przejęcia Lotosu i przygotowuje się do połknięcia PGNiG. Taki gigant multienergetyczny, jak zaczęto go już nazywać, rzeczywiście może za kilka lat oferować fotowoltaikę (i wiele innych usług oraz produktów) na każdym rogu.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies