Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Setki instalacji fotowoltaicznych to dopiero początek. Sieć polskich hipermarketów stawia na tanią energię ze słońca

Na co trzecim sklepie Dino Polska pojawi się odnawialne źródło energii, czyli OZE

Dino Polska, sieć marketów spożywczych, będzie zasilać swoje markety energią ze słońca. Zamontuje panele fotowoltaiczne zarówno na nowych, jak i istniejących sklepach.

„W pierwszym etapie Dino Polska zainstaluje panele fotowoltaiczne na dachach 400 marketów w całej Polsce. Po jego zakończeniu, co jest planowane na początek 2021 r., moc zainstalowanych paneli sięgnie około 14 megawatów (MW), dzięki czemu w skali rocznej będzie w stanie wygenerować około 14 GWh czystej energii elektrycznej ze słońca” – czytam w komunikacie spółki.

Przeczytaj też: Fotowoltaika szturmem bierze polski rynek

Sieć marketów jasno deklaruje, że jej celem jest ograniczenie zakupów energii z sieci. Jest ona wytwarzana w trzech czwartych z węgla, a przy tym droższa od tej ze słońca. W efekcie przestawianie się na fotowoltaikę oznacza zarówno redukcję emisji CO2 (Dino szacuje ją na około 11 tys. ton ekwiwalentu CO2 rocznie), jak i realne oszczędności finansowe.

– Chcemy postępować zgodnie z oczekiwaniami naszych klientów. To dotyczy nie tylko budowania oferty produktowej marketów Dino w oparciu o wysokiej jakości produkty świeże, ale także podejmowania wyzwań i realizacji projektów związanych z przeciwdziałaniem zmianom klimatu – mówi Szymon Piduch, prezes Dino Polska

Przeczytaj też: Największe finansowanie fotowoltaiki w Polsce

Sieć Dino Polska koniec marca 2020 r. obejmowała 1257 sklepów. Instalacje fotowoltaiczne staną więc na dachach jednej trzeciej z nich. Jak ustaliłam, około 200 z planowanych elektrowni będzie mieć dość dużą – moc po 30 kW. Wartość całej inwestycji można więc szacować na kilkadziesiąt milionów złotych. W obecnych warunkach czas spłaty takich projektów to kilka lat.

KATEGORIA
ENERGIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies