Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
R.Power na zakupach. Firma nabyła pięć projektów farm fotowoltaicznych w kilku województwach

Przejmowane elektrownie objęte są systemem wsparcia aukcyjnego

R.Power, jeden z największych graczy na polskim rynku fotowoltaiki, poinformował o zakupie pięciu elektrowni słonecznych. Instalacje o łącznej mocy 5 MW będą zlokalizowane w województwach lubuskim, wielkopolskim, dolnośląskim i kujawsko-pomorskim. Budową farm zajmie się spółka Nomad Electric. Firma uściśliła, że projekty te staną się częścią portfela o mocy blisko 500 MW (to daje prawie 10 proc. udziału w krajowym rynku fotowoltaiki; najświeższe dane o jego rozwoju znajdziesz tutaj).

Przeczytaj też: Ten t-shirt powstał z glonów i pochłania dwutlenek węgla z atmosfery

Działający na kilku europejskich rynkach (oprócz Polski są to m.in. Portugalia, Włochy oraz Hiszpania) podmiot ogłosił, że nabyte farmy są objęte systemem wsparcia aukcyjnego zapewniającego stabilność cen energii elektrycznej. To efekt wygranej w aukcji na sprzedaż energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii z 2018 roku. Firma doprecyzowała, że łączny wolumen energii sprzedany w ramach tego systemu dla wspomnianych pięciu projektów wynosi blisko 74 tys. MWh do 2035 roku.

Przeczytaj też: Rewolucja w fotowoltaice nadejdzie wraz ze sztuczną inteligencją

R.Power przypomina, że w ostatnich aukcjach Urzędu Regulacji Energetyki zakontraktował odbiór energii z projektów PV o mocy 299 MW. Na przestrzeni dwóch lat firma skomercjalizowała i wybudowała lub rozpoczęła budowę projektów fotowoltaicznych o mocy blisko 320 MW. Działania dewelopera na tym rynku obejmują zarówno przygotowanie projektów czy budowę elektrowni, jak i usługi z zakresu zarządzania, serwisowania i obsługi instalacji fotowoltaicznych. Firma jest też producentem energii z OZE.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies