Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Rusza drugi nabór w programie „Mój prąd”. Jak się zgłaszać?

W poniedziałek 13 stycznia rozpoczyna się drugi nabór w programie „Mój prąd”, w którym osoby fizyczne mogą ubiegać się o zwrot części kosztów poniesionych na instalacje fotowoltaiczne

Otwierany 13 stycznia nowy nabór w programie „Mój prąd” ma szansę na lepszy wynik, niż zakończona w grudniu pierwsza runda przyjmowania wniosków o dopłaty. Dofinansowanie przyznawane jest w formie dotacji do 50 proc. kosztów kwalifikowanych mikroinstalacji fotowoltaicznej – nie więcej niż 5 tys. zł na jedno przedsięwzięcie.

Przeczytaj też: Wiceminister zapewnia o spełnieniu celu OZE na 2020 rok

Całkowity budżet programu wynosi 1 mld zł, a w pierwszej, zakończonej 20 grudnia turze przyznano dopłaty o łącznej wartości 90 mln zł. Dzięki wsparciu powstało 17,5 tys. instalacji fotowoltaicznych o mocy 73,5 MW. Jednocześnie oznacza to, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dysponuje nadal ponad 900 mln zł, które może wypłacić gospodarstwom domowym, które zdecydują się na instalację fotowoltaiczną o mocy od 2 do 10 kilowatów na potrzeby istniejących już domów. W ruszającym właśnie naborze do rozdysponowania jest 600 mln zł.

W drugim naborze bez zmian pozostają zasady zbierania przez NFOŚiGW wniosków o dopłaty. Można je składać online, osobiście w siedzibie funduszu lub wysłać pocztą. Najwygodniej jest w ten pierwszy sposób – po skompletowaniu dokumentów, o których przeczytasz tutaj, trzeba wejść na stronę gov.pl i tam zalogować się do panelu Mój GOV oraz wybrać e-usługę „Skorzystaj z programu Mój prąd”. Uwaga! Do zalogowania się potrzebny jest profil zaufany lub elektroniczny dowód osobisty. Wszystkie szczegóły dość dobrze opisano też na nowej stronie internetowej programu „Mój prąd”.

Przeczytaj też: Dopłaty z „Mój prąd” są zwolnione z podatku

NFOŚiGW zastrzega, że z braku technicznych możliwości uruchomienia od 13 stycznia nowego formularza wniosku elektronicznego, do 31 stycznia trwa okres przejściowy, w którym wnioski będą przyjmowane na starych formularzach.

Do rozdzielenia jest budżet, którego wystarczy na ponad 180 tys. nowych instalacji słonecznych.

KATEGORIA
ENERGIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies