Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Ekoenergetyka z nowym wiceprezesem. Ważny transfer z Solarisa

Doświadczony manager z branży autobusowej Petros Spinaris dołączył do największej polskiej firmy ładowarkowej

Zielonogórska spółka Ekoenergetyka Polska, zajmująca się dostarczaniem infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych, ma nowego wiceprezesa. Do zarządu firmy dołączył Petros Spinaris, wieloletni manager w Solaris Bus & Coach. Obie firmy współpracują ze sobą od kilku lat w obszarze elektromobilności. W Zielonej Górze produkowane są stacje ładowania, które trafiają wraz z pojazdami elektrycznymi z Bolechowa (siedziba Solarisa) do wielu miast w Polsce i za granicą.

Przeczytaj też: Polski fundusz zainwestował w litewski startup ładowarkowy

Pertos Spinaris będzie odpowiadał w Ekoenergetyce za marketing i sprzedaż. Firma w styczniu 2022 r. poinformowała, że uzyskała 200 mln zł od funduszu Enterprice Inverstors. W ostatnich latach firma zdobyła kilka ważnych kontraktów na dostawę urządzeń do ładowania – m.in. dla Paryża. Będzie też dostarczać stacje ładowania dla międzynarodowej sieci Ionity, w której inwestorami są m.in. Volkswagen, BMW i Hyundai.

Współzałożyciel i prezes Ekoenergetyka Polska, Bartosz Kubik, podkreśla, że firma chce rozwijać sprzedaż na rynkach zagranicznych. Pomóc w realizacji tego planu ma właśnie Petros Spinaris.

Przeczytaj też: Fundusz Innowacji w Polsce to dwa ważne projekty – wychwytywanie CO2 i baterie

Nowy wiceprezes objął stanowisko w zielonogórskiej spółce z początkiem lipca, jednak dopiero teraz firma oficjalnie o tym poinformowała. Petros Spinaris był związany z Solaris Bus & Coach od 2009 roku. W ostatnim czasie zajmował tam także stanowisko wiceprezesa zarządu ds. sprzedaży. Na razie nie pojawiły się żadne informacje na temat tego, czy w Bolechowie znaleziono kogoś na miejsce Spinarisa.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies