Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Ekoenergetyka Polska z nowym inwestorem. Firma pozyskała 200 mln zł od funduszu Enterprise Investors

Fundusz private equity obejmie mniejszościowy pakiet akcji w polskiej spółce specjalizującej się w produkcji urządzeń do ładowania pojazdów elektrycznych

Polish Enterprise Fund VIII, fundusz private equity zarządzany przez Enterprise Investors, obejmie znaczący pakiet mniejszościowy w spółce Ekoenergetyka Polska. O podpisanej wczoraj umowie poinformowało biuro prasowe polskiej spółki.

Przeczytaj też: Łatwiej o dotacje do samochodów elektrycznych

Firma uzyska od inwestora 200 mln zł, które przeznaczy na dalszy rozwój. – Spółka planuje dynamiczną ekspansję przede wszystkim na rynkach zagranicznych – wyjaśnia Bartosz Kubik, współzałożyciel Ekoenergetyki.

Firma projektuje i produkuje infrastrukturę do ładowania pojazdów elektrycznych. Z jej rozwiązań korzystają przede wszystkim samorządy przy transformacji transportu publicznego. Są to m.in.: Barcelona, Berlin, Hamburg, Monachium, Paryż i Warszawa.

Przeczytaj też: Sony ściga się z Apple na samochody

Natomiast Enterprise Investors jest jedną z największych firm private equity w Europie Środkowo-Wschodniej. Działa od 1990 r. i utworzyła dziewięć funduszy o łącznym kapitale przekraczającym 2,5 mld euro. Fundusze te zainwestowały 2,2 mld EUR w 151 spółek działające w różnych sektorach gospodarki.

Na przejęcie pakietu udziałów w spółce Ekoenergetyka Polska przez EI musi jeszcze wyrazić zgodę Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies