Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Coldplay przy okazji koncertu w Warszawie przypomniał: wybierz transport publiczny!

Kojarzona z zaangażowaniem w ekologiczne inicjatywy grupa Coldplay podpowiada, jak dotrzeć na ich koncerty nie szkodząc środowisku

Zespół Coldplay zagrał na warszawskim Stadionie Narodowym. Był to pierwszy występ zespołu w Polsce od pięciu lat. Muzycy przygotowali dla swoich fanów m.in. piosenkę Czesława Niemena.

Nie zabrakło też ekologicznych akcentów, z których znany jest Coldplay. Na potrzeby trwającej trasy koncertowej przygotowano specjalną aplikację, która nie tylko pozwala uporządkować wszystkie szczegóły dotyczące występów, ale też promuje ekologiczny, wolny od emisji CO2 transport.

Podczas trasy „Music of the Spheres” kapela wykorzystuje m.in. baterie wymontowane z aut BMW i3 – by mieć dostęp do zielonej energii. To tylko jeden ze sposobów ograniczania emisji CO2 podczas światowego tournée. Fani i fanki są zachęcani do tego, by mądrze wybrać sposób dotarcia na koncert.

Przeczytaj też: Posłuchaj symfonii dla planety odegranej na bębnach pralek

Mi aplikacja podpowiedziała, że na koncert na Stadionie Narodowym mogę wybrać się pieszo – dzieli mnie od stadionu 6 km. Mogłabym także zdecydować się na rower lub samochód elektryczny. W tym drugim przypadku zalecane jest współdzielenie przejazdu. W przypadkach, w których spalinowego transportu nie daje się uniknąć, aplikacja podpowiada, jak zrekompensować środowisku tę podróż i przekierowuje na stronę wspieranej przez muzyków Coldplay inicjatywy w sprawie zwiększania lesistości – onetreeplanted.org.

Przeczytaj też: Rowery czy samochody są lepsze dla miast? Dowiesz się z filmu dokumentalnego

Coldplay dzięki apce nie tylko uczy, ale także bawi. W drodze na koncert Coldplay można zagrać w gry edukacyjne lub poznać liczne ekoinicjatywy wspierane przez członków zespołu. Jedną z zapowiedzianych w aplikacji innowacji jest wyłożenie powierzchni stadionów, na których odbywają się koncerty, specjalną wykładziną, która dzięki krokom pozwala produkować energię.

Aplikację Coldplay można pobrać za darmo. Odpowiedzialny za jej produkcję koncern SAP stworzył zarówno wersję na urządzenia z iOS, jak i Android. Nawet nie będąc fanem czy fanką Coldplay, warto przejrzeć apkę i zobaczyć, jak supergrupa widzi interakcje z fanami i fankami oraz jak wykorzystuje platformę do edukowania na temat zrównoważonego rozwoju. Warto pamiętać, że niezależnie od tego, na jakie wydarzenie się wybieramy, sposób, w jaki na nie dotrzemy, ma znaczenie w całkowitym bilansie emisji CO2.

Warto dodać, że nawet zaangażowanym środowiskowo gwiazdom zdarzają się wizerunkowe wpadki. Na początku trasy, w maju br., Coldplay ogłosił współpracę z koncernem paliwowo-energetycznym Neste. Pochwalił się, że podczas trasy będzie wykorzystywać pojazdy napędzane biopaliwami. Aktywiści i aktywistki z organizacji Transport & Environment szybko skrytykowali tę decyzję. Brytyjska kapela, ich zdaniem, przyłożyła rękę do greenwashingu, bowiem koncern Neste ma na sumieniu masową wycinkę lasów.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies