Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Chcesz zrobić coś dobrego? Pomóż polskiemu blogerowi

Hubert Bułgajewski, który prowadzi stronę Arktyczny Lód, postanowił zwrócić się o wsparcie w serwisie Patronite

Już kilka razy pisaliśmy o tym, że platformy crowdfundingowe, czyli te do prowadzenia publicznych zbiórek pieniędzy, mogą służyć środowisku. Pomagają np. zainwestować w ekologiczną żywność, czy nowe produkty, które zmniejszą ilość produkowanego przez ludzi plastiku.

Dzisiaj chciałabym napisać o jeszcze jednej, ciekawej inicjatywie. Hubert Bułgajewski, autor bloga Arktyczny Lód, postanowił zwrócić się o pomoc w finansowaniu swojej działalności za pośrednictwem platformy Patronite. Arktyczny Lód jest jedynym takim blogiem w Polsce. Można z niego dowiedzieć się, jak faktycznie wygląda sytuacja – czy powłoka lodowa faktycznie stopniała już do rekordowo niskiego poziomu, czy wręcz przeciwnie, jak uważają niektórzy krajowi publicyści.

Przeczytaj też: PAN apeluje o rzetelne informacje w sprawie klimatu

Hubert zbiera i analizuje wiele odczytów np. z satelit NASA, dzięki czemu przekazywana przez niego wiedza ma wysoki poziom merytoryczny. Wspieranie źródeł rzetelnych informacji ma bardzo ważne dla środowiska znaczenie, zwłaszcza teraz, kiedy wielu ludzi po prostu niedowierza naukowcom i nie przyjmuje ich ostrzeżeń w sprawie grożącej ludziom katastrofy klimatycznej.

– Moim celem jest przedstawianie wiedzy na temat tego, co dzieje się w Arktyce, gdyż zmiany, które tam zachodzą, mają wpływ na nasz klimat i pogodę. Ocieplająca się Arktyka wzmacnia postępujące zmiany w klimacie. Od lat naukowcy alarmują o problemie topniejącej czapy polarnej na biegunie północnym – wyjaśnia Hubert Bułgajewski.

Przeczytaj też: Co możesz zrobić dla klimatu? Jedz mniej mięsa

Zaznacza, że raportowanie tych zmian to pasja, ale też nierzadko ciężka praca, która wymaga czasu i zaangażowania. – Mimo działającej usługi Ad Sense z Google zarabiam bardzo małe pieniądze, rzędu 30-40 zł miesięcznie. Zupełnie inaczej niż niektórzy celebryci, którzy w większości tak naprawdę sprzedają nam byle co. I właśnie dlatego potrzebuję skromnego wsparcia ze strony osób zainteresowanych problemem globalnego ocieplenia i ciekawych zmian jakie mają miejsce na Dalekiej Północy – deklaruje Hubert.

Jeśli chcesz wesprzeć jego działalność, może zrobić to pod tym linkiem. A jeśli chcesz poczytać o coraz bardziej alarmującej sytuacji w Arktyce, to zajrzyj tutaj.

KATEGORIA
ŚRODOWISKO
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies