Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Biodegradowalne, nadające się do recyklingu – tym razem nie chodzi o samochody, a o zabawki erotyczne dla kobiet

Skoro to kobiety częściej wybierają ekologiczne produkty, być może zwrócą także uwagę na ten, który jest zrobiony z biodegradowalnego materiału, ma wydłużoną żywotność, a jego części nadają się do ponownego przetworzenia

Premium Eco to pierwsza biodegradowalna, nadająca się do recyklingu, wegańska zabawka erotyczna marki Womanizer. Jest wykonana z bioplastiku o nazwie Biolene, czyli tworzywa składającego się w 70 proc. ze skrobii kukurydzianej. Urządzenie ma wymienną baterię, którą można ładować. Jej żywotność zakłada 300 cykli rozładowywania i ładowania. Modułowa budowa Premium Eco pozwala łatwo wymieniać poszczególne części lub „przeszczepić” je do kolejnych urządzeń, taki efekt uzyskano dzięki rezygnacji z kleju silikonowego.

Przeczytaj też: Polskie firmy są eko bo muszą, to nie wróży dobrze

Opakowanie Premium Eco jest w 100 proc. wolne od plastiku i a jego wielkość zoptymalizowana. Wykonano je z papieru z certyfikatem FSC. To daje gwarancję zrównoważonego pochodzenia celulozy. Można je także poddać recyklingowi. Zabawkę erotyczną można przechowywać w torbie ochronnej wykonanej z czystej organicznej baterii dodanej do zestawu. W jego skład wchodzi także kabel do ładowania, znacznie krótszy niż te do których przywykliśmy – po to by ograniczyć użycie surowców.

Przeczytaj też: Twórca InPost inwestuje w ekologiczne podpaski, startup Kaya otrzymał spore wsparcie

Firma Womanizer zobowiązuje się posadzić jedno drzewo, za każdym razem gdy Premium Eco znajdzie nową klientkę. Firmę w tym obszarze wspiera organizacja One Tree Planted. Rośliny zostaną posadzone w Ugandzie. To forma wsparcia lokalnej społeczności mająca na celu poprawę jakości życia mieszkanek i mieszkańców wschodniej Afryki poprzez zrównoważone praktyki rolnicze oraz promowanie wartości kulturowych oraz ochronę dziedzictwa naturalnego na obszarach rolniczych.

Womanizer powstała w Bawarii. Od 2014 roku produkuje gadżety erotyczne wykorzystujące opatentowaną technologię Pleasure AirTM. Kierunek rozwoju firmy uwzgledniajacy ekotrendy i gospodarkę o obiegu zamknietym nie powinny dziwić. Z nidawno opublikowanych badań wynika, że to konsumentki częściej niż konsumenci zwracają uwagę na to czy wybrany produkt jest ekologiczny. O tym, że branża erotyczna dostrzega problemy związane z degradacją środowiska, pisałam niedawno przy okazji wspólnej akcji edukacyjnej protalu Pornhub i organizacji 2030 or Bust.

Foto. materiały prasowe

KATEGORIA
LESS WASTE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies