Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Włączcie dziś o godz. 21.55 BBC Earth. Musicie to zobaczyć, zwłaszcza jeśli jesteście klimatycznymi denialistami

Brytyjska stacja wyemituje dziś alarmujący film na temat zmian klimatu. Narratorem będzie znany i ceniony Sir David Attenborough

„Climate Change: The Facts” („Zmiana klimatu: Fakty”) to głośny brytyjski film dokumentalny produkcji BBC, który na Wyspach miał premierę w kwietniu bieżącego roku. Obraz przedstawia liczne przykłady niepokojących zmian zachodzących w środowisku naturalnym. Pokazuje też naukowe dowody na to, że to działalność człowieka jest przyczyną kryzysu. Wartością dodaną są rozmowy z klimatologami, którzy opowiadają o przyczynach i skutkach zmian klimatu, ale także działaniach, które można jeszcze podjąć, aby ocalić Ziemię.

Przeczytajcie też: Elon Musk o planach Tesli w Polsce

Warto dodać, że narratorem filmu jest znany, ceniony i lubiany także w Polsce autor m.in. wielu filmów przyrodniczych Sir David Attenborough. Za swoją działalność w 1985 roku został uhonorowany przez brytyjską królową tytułem szlacheckim. Attenborough od dawna propaguje też wiedzę na temat zmian klimatycznych, ich antropogenicznych przyczyn oraz upomina się o konieczne działania w celu powstrzymania destrukcji środowiska.

Choć dziś już 97 proc. naukowców jest przekonanych, że to działalność człowieka jest przyczyną niekorzystnych zmian klimatycznych i że doprowadzić one mogą do upadku cywilizacji, wciąż pojawiają się opinie tzw. denialistów klimatycznych, którzy kwestionują naukowy dorobek w tym obszarze. Przykładem tego mogą być np. niedawne publikacje w polskiej prasie prawicowej. Jeżeli wciąż macie wątpliwości, czy klimat się zmienia, a jeżeli się zmienia to dlaczego – koniecznie obejrzyjcie dziś film na BBC Earth. Powiedzcie o nim też swoimi znajomym.

Przeczytajcie też: Od dziś ludzkość żyje na ekologiczny kredyt

A jeśli niepokoi Was to co dzieje się na Ziemi i chcielibyście zrobić coś, aby te zmiany powstrzymać, zachęcam do lektury publikowanych na green-news.pl artykułów w dwóch cyklach: Co możesz zrobić dla klimatu i Życie bez plastiku. Tutaj dowiecie się na przykład tego, dlaczego trzeba ograniczyć spożycie oleju palmowego i jak to zrobić. A tutaj poznacie metody na rezygnację z wody w plastikowych butelkach.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies