Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
BNP Paribas chce zaoferować klientom firmowym licznik śladu węglowego. Poszukuje startupów, które mu w tym pomogą

Podmioty zainteresowane współpracą z BNP Paribas przy tym projekcie powinny przesłać do banku swoje zgłoszenie do 10 lipca

BNP Paribas chce zaoferować swoim klientom firmowym i korporacyjnym nową usługę, która umożliwi im mierzenie śladu węglowego. Narzędzie będzie liczyć emisje dwutlenku węgla całego łańcucha dostaw, zgodnie ze standardami Komisji Europejskiej. BNP Paribas ogłosił właśnie kolejną edycję swojego programu Office Hours, w ramach której poszukuje startupów chcących pomóc mu w przygotowaniu nowego rozwiązania.

Przeczytaj też: BNP Paribas udostępnił kalkulator śladu wodnego

– Coraz więcej przedsiębiorstw zobowiązanych jest do raportowania swojej emisyjności. Rośnie także świadomość, że ograniczony ślad węglowy może stanowić dla wielu firm przewagę konkurencyjną. W konsekwencji zwiększa się grono przedsiębiorstw, które podejmują działania minimalizujące wpływ ich działalności na środowisko naturalne. Chcemy wspierać klientów biznesowych w tych wysiłkach, m.in. dostarczając narzędzie, które w przystępny sposób pozwoli rzetelnie raportować dane dotyczące emisji – mówi Jarosław Rot, dyrektor wykonawczy obszaru zrównoważonego rozwoju BNP Paribas.

Podmioty, które chciałyby współpracować z bankiem przy rozwijaniu nowego narzędzia powinny przysłać swoje zgłoszenie do 10 lipca włącznie na adres officehours@bnpparibas.pl. Wybrane firmy zostaną zaproszone do udziału w Office Hours, które odbędą się 21 lipca br. w siedzibie BNP Paribas w Warszawie, przy ul. Kasprzaka 2. Następnie bank wskaże podmioty, które przejdą do etapu "Proof of Concept".

Przeczytaj też: Autopay Mobility z nagrodą Cashless Fintech Green Finance

Co ciekawe BNP Paribas już wiosną ubiegłego roku ogłosił, że chce zaoferować licznik śladu węglowego także klientom indywidualnym. W tym celu bank nawiązał współpracę ze szwedzkim fintechem Doconomy i zastrzegł nazwę dla aplikacji mobilnej – GreenUp. W rozwiązaniu Doconomy do wyliczenia śladu węglowego brane są pod uwagę wszystkie wydatki realizowane kartą płatniczą.

KATEGORIA
KLIMAT
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies