Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Pekao wraca do węgla. Będzie finansować handel paliwem

O zmianie polityki w tym zakresie Pekao poinformował oficjalnie na swoim profilu w portalu Twitter

„Wobec teraźniejszej sytuacji gospodarczo-ekonomicznej, a szczególnie wobec kryzysu energetycznego spowodowanego wojną w Ukrainie oraz w obliczu nadchodzącej zimy, Pekao zaktualizował politykę kredytową, wykreślając z niej zakaz finansowania handlu węglem” – napisał przed chwilą na Twitterze Bank Pekao.

Przeczytaj także: Jest amerykańska oferta na polski atom

Informacja nie jest zaskakująca o tyle, że już wczoraj wiceprezes instytucji Paweł Strączyński, zapowiedział podczas Forum Ciepłowników Polskich, że bank zamierza pójść w tym kierunku.

– Dzisiaj jest posiedzenie rady nadzorczej banku, która mam nadzieję, zatwierdzi zmiany w naszej polityce kredytowej. Pekao jako pierwszy w Polsce wykreśli zakaz finansowania handlu węglem. Dla nas finansowanie handlu węglem jest najbardziej palącym problemem na nadchodzącą zimę – powiedział wczoraj Strączyński.

Przeczytaj także: PGNiG ma limit kredytowy z Pekao

Decyzja Pekao to wyjście naprzeciw rządowi zmagającemu się z wysokimi cenami węgla, wywołanymi m.in. polityką Rosji. Idący za tym kryzys energetyczny może uderzyć w nieprzygotowane na to państwa, takie jak Polska. Jest to jednak pójście wbrew trendom rządzącym branżą finansową w rozwiniętych krajach, gdzie odchodzi się od finansowania paliw kopalnych, których spalanie jest odpowiedzialne za obserwowaną na całym świecie katastrofę klimatyczną.

KATEGORIA
FINANSE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies