Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Nowa strategia BNP Paribas w Polsce. Udział zielonych kredytów ma wzrosnąć do 10 proc. w 2025 r.

Obecnie udział tzw. zrównoważonego finansowania w portfelu banku wynosi ok. 4,5 proc.

BNP Paribas Bank Polska przedstawił dziś strategię na lata do 2025 r. Jednym z jej filarów ma być element określany mianem „Positive”, w którym umieszczono różne działania z zakresu tzw. zielonych finansów. W ramach tego filaru BNP Paribas zamierza rozwijać ofertę produktów i usług przeznaczonych dla wszystkich linii biznesowych (klienci indywidualni, firmowi, korporacyjni, itd.). Ma to pozwolić na wzrost udziału zrównoważonego finansowania z 4,5 proc. na koniec ubiegłego roku do 10 proc. w roku 2025.

Przeczytaj też: Niemcy żegnają silniki spalinowe

Innym elementem strategii BNP Paribas w zakresie zielonych zmian ma być dążenie do ograniczenia śladu węglowego klientów a także swojego. Ma to być możliwe dzięki zmniejszeniu zużycia zasobów i wdrożeniu odpowiedzialnych praktyk zakupowych. Do 2025 roku bank planuje zredukować swój ślad węglowy o 55 proc. w porównaniu ze stanem z 2019 roku. Chce też zmniejszyć zużycie papieru o 80 proc. w stosunku do 2021 r.

Przeczytaj też: BNP Paribas wspiera zieloną zmianę

Ponadto BNP Paribas zamierza modernizować swoje oddziały w ten sposób, aby spełniały potrzeby osób niepełnosprawnych oraz starszych. Instytucja liczy, że 50 proc. placówek zyska certyfikat „Obiekt bez barier”. Jednocześnie BNP Paribas deklaruje, że nie zamierza wprowadzać rozwiązań, które będą zmuszały klientów do rezygnacji z wizyt w placówkach stacjonarnych. Będzie jednak promował rozwiązania wspierające transformację klientów na technologie cyfrowe.

KATEGORIA
FINANSE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies