Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
W Łodzi przedsiębiorcy mogli wziąć udział w konkursie i wygrać rower cargo z dopłatą. Kogo wybrano?

Rowery towarowe w Łodzi to nie nowość, ale takiego konkursu dla przedsiębiorców jeszcze nie było

Fundacja Normalne Miasto – Fenomen przekazała łódzkim przedsiębiorcom elektryczne rowery cargo Urban Arrow. Partnerem akcji zostały Veolia Łódź, która sfinansowała ponad połowę kosztu zakupu rowerów oraz Urząd Miasta Łodzi, który zapewni rowerom bezpłatny serwis. Pozostałą część kosztów uczestnicy spłacą w ratach przez dwa lata, po czym pojazdy staną się ich własnością.

Przeczytaj też: Rowery są lepsze dla miast niż samochody elektryczne

Trójkę beneficjentów wybrano w konkursie „TowaRower” spośród 10 kandydatów. Klubokawiarnia Niebostan Macieja Stańczyka dowiezie nowym pojazdem zarówno towar do kawiarni, jak i zamówienia z kawiarni do klientów. Mobilna kawiarnia Pan Rowerski prowadzona przez Krzysztofa Cłapińskiego będzie mogła łatwiej dostarczać produkty do swoich punktów. Trzecim użytkownikiem jest DJ Rafał Brzęczek. Rower cargo pozwoli mu dotrzeć do miejsc, w których łodzianie spędzają wolny czas i tam grać, a także dojeżdżać do klientów ze swoim mobilnym serwisem rowerowym.

Przeczytaj też: Rusza program „Mój elektryk” – przewidziano wsparcie nie tylko dla samochodów osobowych

Rower cargo pozwala ominąć korki, nie ma też problemu z miejscem do parkowania. W wielu miejscach na świecie pojazdy tego typu z powodzeniem zastępują samochód w tzw. dostawach ostatniej mili. Jeden z pierwszych w Łodzi elektrycznych rowerów cargo należy właśnie do organizatora akcji „TowaRower”, Fundacji Normalne Miasto – Fenomen. Fundację założył łódzki społecznik Wiesław Kaczmarek. Od ponad 10 lat organizacja prowadzi projekty związane m.in. z przyjazną przestrzenią miejską i zrównoważonym transportem.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies