Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Trzeba przewieźć coś większego? Dacie radę bez samochodu. Oto rower towarowy do wynajęcia za darmo

Rowery cargo można wynająć bezpłatnie w kilku miejscach w Warszawie

Galeria Północna, Służewski Dom Kultury, Dom Kultury Kadr, Klubokawiarnia Sąsiedzi. To tylko niektóre miejsca w Warszawie, z których wypożyczyć można rowery przystosowane do przewożenia większych ładunków. Rowery można wypożyczać zupełnie za darmo. Jedyny warunek – trzeba najpierw skontaktować się z wypożyczalnią i zarezerwować termin. Spis miejsc, z których można wypożyczyć towarowy rower wraz z numerami telefonów znajdziecie na stronie internetowej Warszawy, dostępnej tutaj.

Przeczytajcie także: Zróbcie coś dobrego dla Ziemie. Oto jak zacząć

Z informacji Urzędu Miasta wynika, że ładowność roweru wynosi aż 100 kilogramów. Dzięki temu można nim przewieźć nie tylko duże zakupy z hipermarketu, ale także niewielkie meble, narzędzia przydatne podczas remontu mieszkania, a nawet dzieci. Rowery wyposażone są bowiem w ławeczki do przewożenia osób. Mają też możliwość zamontowania własnego fotelika. Po zarezerwowaniu terminu należy udać się we wskazane miejsce wraz z dowodem osobistym. Rower cargo można wypożyczyć na maksymalnie 24 godziny.

Przeczytajcie także: Uber przetestuje latające taksówki

Wypożyczalnie towarowych rowerów to nie pierwsze przedsięwzięcie w stolicy promujące zostawianie samochodu w garażu lub na parkingu i przesiadkę na bardziej ekologiczne środki transportu. Od 2012 r. działa tu prężnie sieć wypożyczalni zwykłych rowerów Veturilo. Działają też liczne prywatne wypożyczalnie elektrycznych skuterów czy hulajnóg. A już wkrótce w serwisie green-news.pl będziecie mogli znaleźć tekst, z którego dowiecie się, jak ważne dla klimatu jest to, że raz na jakiś czas zrezygnujecie z jazdy samochodem.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies