Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Wirtualna Polska chce mieć zielony napęd. Kupiła drugą farmę fotowoltaiczną

WP chwali się na swojej stronie zieloną energią i pokazuje, jakiej emisji CO2 uniknęła dzięki fotowoltaice

Wirtualna Polska Media, jedna ze spółek zależnych Wirtualna Polska Holding (WPH), kupiła farmę fotowoltaiczną. Instalacja znajduje się na Dolnym Śląsku, zajmuje powierzchnię ponad 5 ha i ma moc 3 MW. Wartość transakcji to ponad 12 mln złotych. To już druga elektrownia słoneczna należąca do Wirtualnej Polski pierwszą, testową, uruchomiono w kwietniu br. na dachu jednej z serwerowni. Dzięki nowej inwestycji WP sama wytworzy już niemal połowę energii do zasilania swoich serwerów.

Przeczytaj też: Po śmierci też możesz być eko

– Inwestycje w zieloną energię w Polsce przynoszą znacznie większe efekty dla planety niż w innych europejskich krajach – przekonuje Jacek Świderski, prezes zarządu WPH. To dlatego, że nasz kraj zużywa najwięcej węgla w UE. Prąd wytwarzany w krajowych elektrowniach pochodzi w 70 proc. z węgla i generuje dużo więcej emisji CO2 niż np. u naszych zachodnich sąsiadów.

Od początku 2021 roku cała energia kupowana przez WP ma certyfikaty pochodzenia z OZE. Licznik umieszczony na stronie głównej WP pokazuje spadek emisji CO2 uzyskany dzięki „zielonym” zmianom dokonanym przez spółkę od 2020 roku. Wszystkie centra danych wykorzystywane przez WPH i jej spółki mają być zeroemisyjne w 2023 roku.

Przeczytaj też: Mój prąd 3.0 co wiemy o nowym programie

Wirtualna Polska to holding technologiczny. Jej spółki działają w sektorze mediów, reklamy i e-commerce. W skład grupy wchodzą m.in. takie portale, jak money.pl, autocentrum.pl, wakacje.pl, domodi.pl i wiele innych (łącznie ponad 20 serwisów tematycznych). W zeszłym roku z produktów WP korzystało prawie 22 mln Polaków.

Foto: Science in HD on Unsplash

KATEGORIA
ENERGIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies