Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Respect Energy kieruje się na Bałkany. Ma porozumienie z państwową spółką z Czarnogóry

Były Australia i Estonia, teraz – Czarnogóra. Respect Energy szuka okazji poza granicami Polski

Polski Respect Energy ponownie podejmuje wyzwanie za granicą. Spółka podpisała porozumienie z Elektroprivreda Crne Gore (EPCG) z Czarnogóry. Umowa dotyczy współpracy w zakresie rozwoju odnawialnych źródeł energii w Czarnogórze.

Porozumienie obejmuje możliwość utworzenia przez Respect Energy i EPCG wspólnej spółki. Jednym z jej zadań ma być budowa i eksploatacja morskiej farmy wiatrowej. Według serwisu Balkan Green Energy News moc tej instalacji mogłaby osiągnąć 2 GW.

Przeczytaj też: Polska europejskim maruderem rozwoju OZE

EPCG razem z polską firmą ma zbadać także możliwość rozwinięcia magazynu energii i farmy fotowoltaicznej oraz instalacji do produkcji wodoru i amoniaku.

Elektroprivreda Crne Gore to państwowa spółka energetyczna, zajmująca się wytwarzaniem energii elektrycznej, jej dystrybucją i obrotem. Jej działalność opiera się głównie na obsłudze elektrowni wodnych, w przypadku innych odnawialnych źródeł energii firma stawia dopiero pierwsze kroki.

Przeczytaj też: Węgiel, OZE i miks z atomem. Trzy scenariusze dla Polski

Respect Energy po uruchomieniu największej w Polsce farmy fotowoltaicznej Zwartowo (w gminie Choczewo) w 2022 r. kolejne projekty zamierza lokalizować głównie za granicą. Jak mogliście przeczytać, tylko w minionym roku Respect Energy podpisywał porozumienia m.in. w sprawie budowy pływającej farmy wiatrowej u wybrzeży Estonii czy stanął na czele konsorcjum, które zamierza wybudować największą na świecie morską farmę wiatrową w Australii.

KATEGORIA
OZE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies