Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Nowe zielone megawaty w Zachodniopomorskiem. R.Power uruchamia farmę słoneczną Jastrzębniki

To jedna z największych elektrowni fotowoltaicznych R.Power w Polsce

R.Power ogłosił, że ukończona została farma fotowoltaiczna nieopodal miejscowości Jastrzębniki (woj. zachodniopomorskie). Budowa trwała od 2022 r. i zakończyła się wiosną. Elektrownia zaczęła już produkcję energii elektrycznej.

Przeczytaj też: Na terenach po kopalni powstała druga co do wielkości farma PV w Polsce

Jak opisuje firma, moc zainstalowana farmy to 30 MW. Składa się z ponad 55 tys. paneli fotowoltaicznych i zajmuje ponad 33 hektary powierzchni. Jest to jeden z największych projektów z portfela spółki, pod względem mocy ustępuje tylko elektrowni słonecznej w Lubuskiem. Farma Grabik-Żary dysponuje mocą 35 MW.

Partnerem R.Power przy farmie Jastrzębniki była spółka Onde z grupy Erbud, która elektrownię zaprojektowała i zbudowała.

Przeczytaj też: Microsoft w Polsce zasili zielona energia

R.Power to polski deweloper, który działa w sektorze odnawialnych źródeł energii, przede wszystkim w fotowoltaice. Poza Polską prowadzi działalność w Rumunii, Włoszech, Hiszpanii, Portugalii i Niemczech. Na początku 2023 roku mogliście przeczytać, że w spółkę zainwestował luksemburski fundusz Three Seas Initative Investment Fund (3SIIF). W ten sposób R.Power pozyskał około 700 mln zł na rozwój.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies