Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Luksemburski fundusz inwestuje w polską spółkę od fotowoltaiki. R.Power pozyska 700 mln zł

Fundusz Three Seas Initative Investment Fund może zwiększyć nakłady finansowe, o kolejne 500 mln zł

Fundusz z Luksemburga, Three Seas Initative Investment Fund (3SIIF), obejmie mniejszościowy pakiet akcji w polskiej spółce R.Power, która działa w branży odnawialnych źródeł energii i zajmuje się rozwojem fotowoltaiki. Strony o zawarciu umowy informowały ponad tydzień temu, ale dopiero teraz ujawniły wysokość transakcji, a ta robi wrażenie.

Przeczytaj też: Banki udzieliły kredytu na pierwszą farmę słoneczno-wiatrową w Polsce

3SIIF zainwestuje 150 mln euro, obejmując akcje R.Power. Polska firma w ten sposób pozyska więc około 700 mln zł. Fundusz posiada też opcję zwiększenia swojego zaangażowania – kwota może wzrosnąć do 250 mln euro (blisko 1,2 mld zł).

R.Power zamierza te środki przeznaczyć na dalszy rozwój w ramach swojej długoterminowej strategii. Zapisano w niej osiągnięcie 1 GWp mocy zainstalowanej w projektach fotowoltaicznych w ciągu dwóch lat – dotyczy to oddanych do użytku i działających elektrowni słonecznych. Obecnie tylko w Polsce i Portugalii spółka ma w różnych fazach rozwoju 500 MWp w elektrowniach fotowoltaicznych.

Przeczytaj też: Fotowoltaika na dachach domów prześcignęła największe elektrownie

R.Power działa także w Rumunii, Włoszech, Hiszpanii i Niemczech. Do sfinalizowania transakcji między 3SIIF i R.Power potrzebne jest jeszcze zielone światło od Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Sprawa jest w toku, wniosek wpłynął do UOKiK pod koniec stycznia.

Fot. mat. prasowe R.Power

KATEGORIA
FINANSE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies