Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Owoce da się sprzedawać bez plastiku. Oto papierowa tacka na jabłka od firmy Bracia Sadownicy

Pakowane w papier dwa lub cztery jabłka od Braci Sadowników będzie można kupić najpierw w sklepach Żabka

Firma Bracia Sadownicy poinformowała o wprowadzeniu do sprzedaży na polskim rynku jabłek w papierowych opakowaniach i chwali się, że to pierwsza taka ofera w Polsce. Owoce po dwa lub cztery umieszczone są na tekturowej tacce wzmocnionej papierową opaską. Plastikowa folia, dotąd nieodzowna przy tego rodzaju opakowaniach, została całkowicie wyeliminowana.

Przeczytaj też: Jak zrezygnować z plastikowych toreb na zakupy

Bracia Sadownicy to firma ze Śmiłowic na Kujawach. Sprzedaje nie tylko niewoskowane jabłka, ale także soki i napoje owocowe. Produkty tej marki dostępne są w takich sieciach jak m.in. Biedronka, Makro, Netto, Kaufland czy Żabka. I to w tej ostatniej sieci w pierwszej kolejności pojawią się jabłka w całkowicie papierowych opakowaniach. Dwie sztuki mają być sprzedawane w cenie 2,49 zł a cztery sztuki – po 3,99 zł.

Przeczytaj też: Jak pozbyć się plastikowych worków na śmieci

A jeśli w Waszym sklepie sprzedawane są jabłka na wagę, nie musicie już korzystać z tzw. zrywek, a więc cienkich, plastikowych torebek. Możecie je zastąpić tekstylnymi, wielorazowego użytku. Torby takie możecie uszyć sami, np. ze starych firanek, albo zamówić w internecie. Więcej na ten temat tutaj. Natomiast wszystkie teksty z cyklu Życie bez plastiku, w których radzimy jak ograniczyć produkcję plastikowych śmieci, znajdziecie tutaj.

KATEGORIA
LESS WASTE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies