Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
EkoEksperymentarium – gra, która uczy ekologicznych postaw  

Bezpłatna gra online, w którą można grać w szkole i w domu, została wzbogacona o zabawę uczącą oszczędzania wody i segregacji śmieci

Edukacja ekologiczna, zmiany klimatyczne, less waste, zrównoważony rozwój, ratowanie planety – jak wyjaśnić te pojęcia dzieciom? Wiedzą to twórcy EkoEksperymentarium – programu o edukacji klimatycznej, z którego korzystają nauczyciele w tysiącach szkół i przedszkoli.

Przeczytaj też: Google podpowiada, którędy jechać, żeby emitować namniej CO2

Nowy rok szkolny przyniósł nowości w EkoEksperymentarium. Bezpłatny program służący nauce ekologii, który pokochały tysiące dzieci w całym kraju, rozwija się. Każdy rok szkolny to ponad 745 tys. unikalnych użytkowników strony www.ekoeksperymentarium.pl.

Gra przygotowana przez ekspertów od edukacji podzielona jest na pięć pokoi zagadek (cztery pomieszczenia w domu oraz wyprawa do lasu), a w każdym z nich gracze mają do wykonania kilka „Eko Misji”. Dzieciaki bawią się, jednocześnie chłonąc wiedzę o ekologii. W tym roku na uczniów będzie czekać niespodzianka. Na stronie programu nauczyciele znajdą specjalną „Eko Misję” do przeprowadzenia w klasie. Ten bezpłatny materiał pozwala nauczycielowi zamienić klasę w edukacyjny pokój zagadek, którego tematami przewodnimi są oszczędzanie wody oraz segregacja odpadów.

Przeczytaj też: „Bruksela nie może zmuszać do oszczędzania”, mówi ministerka klimatu

Działania online to nie jedyny element tej ekoukładanki. Twórcy programu poszli o krok dalej i przenieśli wirtualne mieszkanie do realnego świata. Podczas Gdynia Design Days swoją premierę miała wystawa EkoEksperymentarium, którą w ciągu dwóch miesięcy odwiedziło aż 4,5 tys. osób. To nie koniec, bo od września wystawę będzie można oglądać w Galerii BWA Wrocław Główny, a w listopadzie poznają ją mieszkańcy Warszawy.

KATEGORIA
EKOLOGIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: EKOLOGIA

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies