Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Jeden z liderów rynku fotowoltaiki składa wniosek o upadłość

Instalatorzy fotowoltaiki już odczuwają mocne schłodzenie koniunktury. To efekt zmian w systemie wsparcia

W środę 29 czerwca 2022 r. notowana na alternatywnym parkiecie warszawskiej giełdy spółka Stilo Energy zdecydowała o złożeniu wniosku o ogłoszenie upadłości. Władze spółki zastrzegają, że to wniosek o charakterze formalnym, wynikający z ostrożności procesowej. Upadłość zostanie ogłoszona dopiero wtedy, gdy nie uda się osiągnąć układu z wierzycielami. O rozpoczęciu postępowania układowego spółka informowała 31 maja br. Pozostaje ono w toku.

Przeczytaj też: IKEA buduje farmę fotowoltaiczną w Lubuskiem

Akcje Stilo na New Connect w ciągu ostatniego roku straciły na wartości 86 proc. Wcześniej spółka była beneficjentem krajowego boomu fotowoltaicznego, o którym pisaliśmy w green-news.pl na przykład w tym artykule: Liczba mikroinstalacji wzrosła 16 razy. Za sprawą zmian w systemie wsparcia dla domowej fotowoltaiki instalatorzy dostali mocno po kieszeniach. Coraz częściej słychać, że szereg małych firm zniknie z rynku, natomiast największe spółki czeka silna restrukturyzacja i ewentualne przejęcia.

Przeczytaj też: Pogoda na odnawialne źródła energii

Kłopoty nie omijają również rynkowego lidera, spółki Columbus Energy. Notowania spółki w skali roku spadły aż o 89 proc. Niedawno pisaliśmy, że spółka stara się stabilizować swoje finanse. Z myślą o obsłudze długu sprzeda dwie farmy fotowoltaiczne.

KATEGORIA
ENERGIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies