Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Szybka ładowarka od Huawei – tym razem do samochodów elektrycznych

Chińska firma technologiczna zaprezentowała moduł do ładowania nowej generacji. Pracuje ciszej i bardziej efektywnie niż poprzednie wersje

Huawei wprowadza na rynek nową ładowarkę do pojazdów elektrycznych. FusionCharge o mocy 40 kW pozwala zasilać baterie prądem stałym (DC) w cichy i wydajny sposób. To moduł przeznaczony do montażu w urządzeniach ładujących różne typy pojazdów – dzięki temu, że działa w szerokim zakresie napięć. Wyższy zakres potrzebny jest m.in. ciężarówkom. Z pojedynczych modułów można budować stacje ładowania o dużych mocach.

Producent podkreśla, że udało mu się zwiększyć wydajność urządzenia o 1 proc. w porównaniu z rozwiązaniami dostępnymi już na rynku. Dzięki temu samo urządzenie zużywa mniej energii do obsługi ładowania.

Przeczytaj też: Huawei zbuduje największy na świecie magazyn energii

Dodatkowo udało się ograniczyć poziom hałasu. W jaki sposób? Dzięki użyciu do chłodzenia wentylatora, który reaguje na czynniki zewnętrzne.

Szybkie stacje ładowania podczas pracy wyraźnie szumią. Gdy temperatura otoczenia nie przekracza 25 stopni Celsjusza, przeciętna ładowarka w czasie pracy generuje dźwięk o głośności ok. 60-70 dB – można tę wartość porównać z dźwiękiem intensywnego deszczu lub rozmowy. Ma to znaczenie szczególnie wtedy, gdy stacje są instalowane w budynkach, halach garażowych albo blisko miejsc, w których stale przebywają ludzie. Jak deklaruje Huawei, wentylator dostosowujący pracę do warunków na zewnątrz pozwala ograniczyć hałas o około 9 dB.

Przeczytaj też: Huawei, Sony, Apple i Xiaomi chcą produkować samochody elektryczne

Moduł FusionCharge to już piąta generacja urządzenia. Pierwsze weszły na rynek w 2016 roku i miały moc 15 kW. Były dostępne tylko w Chinach. Koncern technologiczny podkreśla, że dostarczył już 300 tys. modułów ładowania. Działają one w ponad 10 krajach.

Huawei deklaruje, że dzięki udoskonalaniu ładowarek kolejnych generacji obecnie jest w stanie przewidywać awarie urządzeń. Systemy monitorowania i predykcji ograniczają konieczność serwisowania sprzętu. Większość prac, w tym aktualizacje oprogramowania, można prowadzić zdalnie. Na razie firma nie podaje cennika FusionCharge.

Huawei w swojej ofercie ma też rozwiązania dla prosumentów, pozwalające magazynować energię wyprodukowaną z fotowoltaiki, oraz domowe ładowarki do aut.

Zdjęcie: mat. prasowe Huawei

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies