Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Carlos Sainz znów to zrobił. Audi z elektrycznym napędem zdało egzamin w Rajdzie Dakar po raz drugi

Legenda pustynnych rajdów ma za sobą 41. etapowe zwycięstwo w Rajdzie Dakar

Carlos Sainz wygrał w jedenastym etapie Rajdu Dakar 2022. W tegorocznej odsłonie zmagań to już drugie zwycięstwo legendarnego kierowcy i zespołu fabrycznego Audi. El Matador jedzie Audi RS Q e-tron z napędem hybrydowym. W samochodzie zastosowano po jednym silniku elektrycznym na każdą oś (są to konstrukcje znane z Formuły E) oraz silnik spalinowy, generujący energię (nie ma typowego układu spalania z wydechem). Więcej o technologii zastosowanej przez Audi oraz wcześniejszym zwycięstwie Sainza dowiesz się z tekstu Carlos Sainz najszybszy w trzecim etapie Rajdu Dakar.

Przeczytaj też: Przybywa instytucji finansowych oferujących leasing w programie „Mój elektryk”

Hiszpan jedzie ze swoim wieloletnim pilotem i drugim kierowcą, Lucasem Cruzem. 41. zwycięstwo na koncie i tegoroczny świetny start innowacyjnym samochodem Audi tuż przed 60-tymi urodzinami to na pewno dla zawodnika powód do zadowolenia. Jednak to jeszcze nie koniec zmagań. Przed zawodniczkami i zawodnikami jeszcze jeden etap zmagań. 14 stycznia wyruszą z Bisha po to, by wrócić do Jeddah, skąd startowali 1 stycznia br.

Przeczytaj też: Maserati wraca na tor za sprawą Formuły E

Audi modelem RS Q e-tron wróciło po dłuższej przerwie do ściągania. Zwycięstwo 5 stycznia br. było dla Audi pierwszą etapową wygraną w Dakarze od 30 lat. W Rajdzie Dakar 2022 debiutujące zelektryfikowane modele niemieckiego producenta dojechały na metę pierwsze w sumie już cztery razy (w 8 etapie zwyciężył Mattias Ekström, a w 10 Stéphane Peterhansel i dwa zwycięstwa Sainza).

Zdjęcie: mat.prasowe Dakar

KATEGORIA
E-MOBILNOŚĆ
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI:

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies