Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Łatwiej o dotacje do samochodów elektrycznych. Już dziesięć firm leasingowych współpracuje z BOŚ przy programie „Mój elektryk”

Bank Ochrony Środowiska podpisał umowy z czterema kolejnymi firmami leasingowymi. Teraz dotacje do zeroemisyjnych pojazdów będą mogli uzyskać m.in. klienci BNP Paribas Leasing Services

Bank Ochrony Środowiska poinformował, że podpisał umowy z czterema kolejnymi firmami leasingowymi, z którymi będzie współpracował w ramach rządowego programu „Mój elektryk”. Chodzi o dotacje udzielane przy zakupie nowych zeroemisyjnych pojazdów. Teraz będą się mogli o nie starać także klienci BNP Paribas Leasing Services, MAN Leasing, FL Santander Leasing oraz Santander Consumer Multirent. Tym samym, przy programie „Mój elektryk” z BOŚ współpracuje już dziesięć firm leasingowych.

Przeczytaj też: „Mój elektryk” dojedzie wreszcie do firm

By przyspieszyć transformację transportu, na zlecenie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i z jego środków BOŚ udziela firmom i instytucjom dopłaty do kosztów leasingu fabrycznie nowych zeroemisyjnych pojazdów osobowych i dostawczych.

Jak deklaruje bank, w realizowanym przez niego programie formalności są maksymalnie uproszczone. Obowiązuje zasada „jednego okienka”, tzn. wniosek o dotację i leasing załatwia się w firmie leasingowej, która podpisała umowę z BOŚ.

Przeczytaj też: Wegańskie wnętrze samochodu to nie fanaberia

Dotację mogą otrzymać firmy zainteresowane leasingiem zeroemisyjnych pojazdów osobowych (służących do przewozu maksymalnie ośmiu osób) oraz pojazdów dostawczych o masie całkowitej do 3,5 t. Wysokość dopłaty jest uzależniona od kategorii leasingobiorcy i typu pojazdu, przeczytasz o tym w artykule „Mój elektryk” dojedzie wreszcie do firm. Jeszcze w listopadzie rusza nabór wniosków. Z programu mogą korzystać m.in. przedsiębiorcy, rolnicy indywidualni, samorządy, fundacje czy kościoły i inne związki wyznaniowe.

Jednocześnie w NFOŚiGW trwa nabór wniosków od osób fizycznych. Te przy zakupie samochodu elektrycznego mogą uzyskać do 18 750 zł, a w przypadku rodzin wielodzietnych (posiadaczy Karty Dużej Rodziny) nawet 27 tys. zł.

Przy realizacji programu „Mój elektryk” BOŚ współpracuje już z dziesięcioma leasingodawcami. Oprócz wymienionych wcześniej BNP Paribas Leasing Services, MAN Leasing, FL Santander Leasing i Santander Consumer Multirent są to: Arval Service Lease Polska, LeasePlan Fleet Management, Volkswagen Financial Services Polska, PSA Finance Polska, PKO Leasing oraz Prime Car Management.

KATEGORIA
E-MOBILNOŚĆ
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies