Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Green Podcast 28: Areta Szpura mówi o tym jak uratować świat dochodząc do celu małymi krokami. Na początek świadome wybory odzieżowe

Branża tekstylna w Unii Europejskiej jest na piątej pozycji pod względem emisji CO2. Zużywa miliony ton wody, produkuje góry odpadów, często świadomie posuwa się do tego, by pokazać się z zielonej strony – choć robi w gruncie rzeczy dla środowiska niewiele.

Areta Szpura poznała branżę odzieżową od podszewki, pracując jako stylistka, projektując ubrania i będąc częścią odzieżowego świata. Ubrania współtworzonej przez nią marki Local Heros nosiły największe gwiazdy: Rihanna, Miley Cyrus, Ellie Goulding, Kylie Jenner i Justin Bieber. Agacie Rzędowskiej w Green Podcast mówi o tym co ją odmieniło, na co daje się czasem nabierać i podsuwa dobre pomysły na to jak uratować świat, nawet dochodząc do celu małymi krokami.

– Chciałabym żeby to wybrzmiało. Co roku produkujemy miliard sztuk odzieży. Miliard sztuk – mówi Areta Szpura, autorka książki "Jak uratować świat", ekspertka w obszarze ekologii i zrównoważonej produkcji odzieży. Czy jest szansa, że się opamiętamy? Co dzieje się z tą odzieżą? Czy stać nas na tanią i szybką modę?

Więcej na temat zielonych rewolucji w modzie dowiesz się z tych artykułów:

Czy zrównoważona moda to ściema? Branża wciąż produkuje "eko" ubrania z ropy naftowej

Koniec z cierpieniem królików. Armani rezygnuje z angory

W warszawskiej Arkadii kupisz ubrania z drugiej ręki

Greta Thunberg w skandynawskim Vogue mówi o greenwashingu w branży mody

Internetowy handel odzieżą ma fatalne skutki dla klimatu

Polski strat-up chce naprawić rynek mody

KATEGORIA
STYL ŻYCIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies