Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
W Arkadii otwarto pierwszy sklep z używanymi rzeczami

Znana warszawianom sieć sklepów charytatywnych zawitała pod nowym, prestiżowym adresem

Sklepy charytatywne Fundacji Sue Ryder mają swoich wiernych klientów. Są zlokalizowane w sześciu miejscach w Warszawie i jednym w Szczecinie. Teraz Fundacja otwiera nowy rozdział w swojej historii: po raz pierwszy wyselekcjonowana, używana odzież, książki, płyty, AGD oraz meble będą dostępne w znanym warszawskim centrum handlowym Westfield Arkadia.

Fundacji Sue Ryder, otworzyła nowy sklep 19 sierpnia br. Artykuły w sklepie pochodzą od darczyńców – może nim zostać każdy, jednak warto zapoznać się z informacjami dotyczącymi pozyskiwania towaru do sklepów. Cały zysk ze sprzedaży wesprze potrzebujących, czyli podopiecznych organizacji.

Przeczytaj też: Używane ubrania w Zalando

– Chcemy ułatwiać niesienie pomocy oraz przyczyniać się do ochrony środowiska – mówi Agnieszka Brzóska, dyrektor Fundacji Sue Ryder. – Dzięki hojności darczyńców i zakupom naszych klientów możemy pomagać innym i odpowiadać na bieżące potrzeby podopiecznych Fundacji. Pomagamy hospicjom, domom pomocy, tworzymy program wolontaryjny, budujemy Centrum Aktywności Międzypokoleniowej. Idea sklepów charytatywnych ma wielką moc, ale skala naszych działań pomocowych sprawia, że musimy ją stale rozwijać. Otwarcie naszego sklepu w jednym z największych centrów handlowych w Polsce to wielki krok do przodu, który przełoży się na pomoc jeszcze większej grupie potrzebujących – dodaje.

Koncepcyjny sklep jest zlokalizowany na poziomie +1. Możemy tu nie tylko zrobić zakupy, ale także oddać przedmioty, których nie używamy. Ważne, aby były czyste, kompletne i w dobrym stanie – takim, w którym posłużą innej osobie. Przyjmowana jest czysta odzież, buty, akcesoria sportowe, książki, płyty, zabawki, biżuteria, AGD i niewielkie meble. Fundacja prowadzi akcję #dobreporzadki, w której zachęca do przejrzenia swoich rzeczy i przekazania ich sklepom charytatywnym.

Przeczytaj też: Polski startup chce naprawić rynek mody

Posegregowane przez pracowników rzeczy trafiają na półki stylowych sklepików, w których wystrój i wyposażenie stanowią przedmioty, które dostały drugie życie. Sklepy charytatywne prowadzone przez Fundację, to kontynuacja dzieła założycielki – Sue Ryder, która 70 lat temu zaczęła przygotowywać takie działania. Zarządzający siecią cieszą się, ze udało się fundacyjnemu sklepowi zaistnieć w takim miejscu. W centrum handlowym do sklepu trafi znacznie więcej klientów. Im więcej rzeczy z drugiego obiegu kupią zamiast nowych, tym lepiej dla środowiska.

– Chętnie angażujemy się w różnorodne przedsięwzięcia wspierające potrzebujących. Działalność charytatywna i ochrona środowiska to bardzo istotne filary strategii Better Places 2030, którą wdrażamy i realizujemy. To, co od lat robi Fundacja Sue Ryder, idealnie się wpisuje w ten plan. Dlatego cieszymy się, że pierwszy tego typu sklep w Polsce w galerii handlowej powstał właśnie u nas – wyjaśnia Sławomir Kuliński, rzecznik prasowy Westfield Arkadia.

Od niedawna używaną odzież można kupić w wybranych sklepach Auchan. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

Kim była założycielka Fundacji? Urodzoną w 1923 roku Brytyjką, która pomagała w czasie II wojny światowej Cichociemnym. Po wojnie związana była z Polska i działalnością charytatywną. Zmarła w 2000 roku, ale międzynarodowa instytucja jej imienia nie przerwała działalności.

Pozostałe adresy sklepów znajdziesz na stronie fundacjasueryder.pl/sklepy

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies