Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Magazyn modowy Elle nie pokaże już futer. To pierwsze na świecie pismo z taką deklaracją

Zakaz użycia futer obejmie Elle na całym świecie. Magazyn jest wydawany w 45 krajach

Magazyn modowy Elle przestanie używać futer w materiałach redakcyjnych i reklamowych na całym świecie – zapowiedziała w środę międzynarodowa dyrektor pisma, Valeria Bessolo Llopiz. Elle jest pierwszym na świecie magazynem, który podejmuje takie zobowiązanie.

Przeczytaj też: Te rajstopy powstają z wyławianych z Bałtyku sieci

– Obecność zdjęć futer zwierzęcych na naszych stronach i w naszych mediach cyfrowych nie jest już zgodna ani z naszymi wartościami, ani wartościami czytelników – powiedziała Llopiz.

Miesięcznik Elle jest wydawany w 45 krajach na całym świecie. Ma około 33 miliony czytelników od Meksyku po Japonię, a jego strony internetowe odwiedza 100 milionów użytkowników miesięcznie.

Przeczytaj też: Niepotrzebną elektronikę oddasz w paczkomacie InPost

Prasa lifestyle'owa podąża w tym samym kierunku, w jakim chciałaby iść cała branża mody: w odpowiedzi na oczekiwania konsumentów wizerunek domów modowych i wydawców ma być „eko”, zrównoważony i etyczny.

Dobrym przykładem jest biblia mody, czyli Vogue, który w pierwszym numerze skandynawskiej edycji pisma opublikował wywiad z klimatyczną aktywistką Gretą Thunberg. Znana z radykalnych wypowiedzi Szwedka nie przegapiła okazji i skrytykowała branżę odzieżową za greenwashing. O problemie tym pisaliśmy również kilka razy w green-news.pl: Zrównoważona moda to ściema? Problem jest jednak dużo szerszy. Nieuprawnione działania wizerunkowe zarzucane są również np. branży mięsnej.

Foto: Pixabay

KATEGORIA
STYL ŻYCIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: MODA

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies