Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
TrybEco, polski startup działający na rynku mikromobilności, przejmuje Volt Scooters

Teraz będzie nie tylko produkował rowery, ale stanie się graczem na rynku sharingowym

Łódzka spółka TrybEco poinformowała, że przejmuje Volt Scooters. Pierwszy podmiot, to producent i dystrybutor rowerów hybrydowych, skuterów i elektrycznych hulajnóg. Oferuje też różne modele stacji ładowania, parkowania i wypożyczania. Natomiast przejmowany Volt Scooters to obecny na rynku od trzech lat operator systemów współdzielenia hulajnóg elektrycznych. Może się pochwalić 70 tys. aktywnych użytkowników. Operator dysponuje 700 jednośladami, które można wypożyczać w jego sieci oraz w sieciach franczyzobiorców w Polsce i w Albanii.

Przeczytaj też: Hulajnowgowy Tier przejmuje Nextbike

TrybEco chwali się, że dzięki przejęciu Volt Scooters staje się jedyną firmą na polskim rynku, która oprócz produkcji i dystrybucji rowerów hybrydowych oferuje również systemy sharingowe z elektrycznymi hulajnogami. Starup planuje wzbogacić tę ofertę o skutery i hybrydowe rowery elektryczne własnej produkcji. Zamierza także pozyskac 3 mln zł w drugiej, właśnie rozpoczynającej się rundzie finansowania. Zebrane środki mają być przeznaczone na dalszy rozwój.

Przeczytaj też: Miliardy na autobusy i figa z makiem na mikromobilność

Europejski rynek rowerów elektrycznych urósł w 2020 roku o 25 proc. Komisja Europejska dostrzegła potencjał wspóldzielonej mobilności, także rowerowej. Wytyczne dotyczące ich rozowju zawarła w dokumencie „Strategia na rzecz zrównoważonej i inteligentnej mobilności”. – Tego trendu nie da się zatrzymać. 60 proc. codziennych podróży Europejczyków zamyka się w obrębie 8 km – a przy takich odległościach bezkonkurencyjne są jednoślady elektryczne. W 2030 roku w krajach UE sprzedawać się będzie 17 mln takich pojazdów – mówi Łukasz Blichewicz, prezes Grupy Assay, udziałowca TrybEco.

KATEGORIA
E-MOBILNOŚĆ
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies