Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Zamierzasz pojechać do Ikei samochodem elektrycznym? Pamiętaj o kablu do ładowania

Robiąc zakupy w Ikei naładujesz auto elektryczne. Słupki do ładowania stoją już przy każdym sklepie

GreenWay Polska uruchomił przy sklepach Ikea 12 nowych stacji ładowania pojazdów w sześciu lokalizacjach. To dobra wiadomość dla kierowców samochodów elektrycznych w Polsce. Inwestycje Ikea w infrastrukturę do ładowania e-aut są elementem strategii zrównoważonego rozwoju firmy. – Miło nam zakomunikować, że dzięki uruchomieniu ładowarek dla aut elektrycznych pod kolejnymi sklepami Ikea w Polsce wypełniliśmy nasze zobowiązanie z długoterminowej strategii zrównoważonego rozwoju Ikea „People & Planet Positive” – mówi Sylwester Nagórka, koordynator ds. zrównoważonego rozwoju w Ikea Retail Polska.

Przeczytaj też: Ikea, Uber i Volvo za wprowadzeniem zakazu sprzedaży samochodów spalinowych

Przy sklepach Ikei stanęły słupki AC (prąd przemienny), czyli tzw. ładowarki wolne. Kierowcy znajdą je przy marketach w Bydgoszczy, Gdańsku, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie i Warszawie (na Targówku). Na stacjach obowiązuje cennik ładowania GreenWay Polska. Łącznie Ikea w Polsce posiada 48 stanowisk do ładowania.

Sylwester Nagórka z Ikei podkreśla, że obecnie już przy każdym sklepie Ikea w Polsce można naładować auto. – Ładowanie samochodu na parkingach sklepów, galerii i centrów handlowych w czasie zakupów to znaczne ułatwienie dla elektromobilnych kierowców – dodajeRafał Czyżewski, prezes GreenWay Polska. – W sieci GreenWay już ponad połowa stacji ładowania jest zlokalizowana w tego typu miejscach. Widzimy, że są regularnie używane, co oznacza, że realnie odpowiadają na potrzeby kierowców.

Przeczytaj też: GreenWay kupuje zieloną energię do ładowarek

Aby skorzystać ze słupków przy sklepach Ikei trzeba mieć własny kabel do ładowania zakończony złączem Typ 2. Do uruchomienia potrzebna jest karta RFID operatora lub aplikacja. GreenWay Polska to największy operator sieci ładowania. Od 2018 roku zarządza stacjami ładowania Ikea. O tym, że w Polsce sukcesywnie przybywa miejsc, w których można naładować samochód elektryczny przeczytasz np. tutaj.

Zdjęcie: mat. prasowe GreenWay Polska

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies