Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Masz samochód elektryczny? Wstąp do klubu i ładuj auto taniej

Na kierowców samochodów elektrycznych, którzy wstąpią do EV Klub Polska, czeka rabat. Na których stacjach załadują samochód taniej?

Skupiająca właścicieli i użytkowników aut na prąd organizacja EV Klub Polska zapowiada, że jej członkowie będą mogli skorzystać z rabatu na ładowanie w sieci GreenWay Polska. Aby wstąpić do Klubu, wystarczy wejść na jego stronę internetową, zarejestrować się i wziąć udział w badaniu. Klubowicze mogą już korzystać z pięcio- lub siedmioprocentowych rabatów. Ich wysokość jest uzależniona od liczby wypełnionych ankiet. Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA), które prowadzi EV Klub Polska, zapowiada, że niebawem dostępne będą 10-proc. rabaty. Do wypełnienia będą więc kolejne ankiety.

Przeczytaj też: Orlen chce być liderem na rynku stacji ładowania w Polsce. Przejmuje sieć Energa

Klub zrzesza na razie niespełna 500 członków. Powstał z inicjatywy PSPA i Krajowego Ośrodka Zmian Klimatu (KOZK) w ramach kampanii społeczno-edukacyjnej elektromobilni.pl. Ankiety, które wypełniają klubowicze, mają przyczyniać się do poprawy dostępności infrastruktury dla aut elektrycznych i wspierać rozwój całego sektora. – Dzięki ankietom jesteśmy w stanie zweryfikować potrzeby oraz problemy obecnych i przyszłych użytkowników samochodów z napędem elektrycznym – mówi Łukasz Lewandowski, koordynator EV Klub Polska.

Przeczytaj też: Stacje ładowania w leasingu? To ułatwi rozwój infrastruktury

Klub zapowiada, że zapewni zniżki na ładowanie samochodów elektrycznych również u innych operatorów. – Prowadzimy rozmowy z wieloma partnerami i jesteśmy otwarci na współpracę z każdym podmiotem aktywnym na rynku – dodaje Lewandowski.

EV Klub Polska jest jednym z współzałożycieli Global EV Drivers Alliance, organizacji zrzeszającej kluby użytkowników samochodów elektrycznych z całego świata – oprócz Polski, m.in. z USA, Norwegii, Wielkiej Brytanii, Francji, Holandii, Szkocji i Kanady. GreenWay Polska podał niedawno nowy cennik, obniżono w nim stawki za abonamenty oraz zapowiedziano zwiększenie mocy na niektórych stacjach. Jest to efekt wprowadzenia tzw. e-taryfy, obniżającej koszty operacyjne związane z usługowym prowadzeniem stacji ładowania e-aut. W Polsce jest ponad 2500 publicznych punktów ładowania w 1077 lokalizacjach. GreenWay Polska jest obecnie największym operatorem działającym na rynku.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies