Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
W Auchan jak w Carrefourze. Produkty na wagę będzie można zapakować do własnych torebek i pudełek

Stosowanie opakowań wielorazowego użytku przez kupujących w sieci Auchan ma być możliwe najpóźniej w połowie września

Druga z największych francuskich sieci handlowych na polskim rynku poinformowała dzisiaj, że najpóźniej w połowie września we wszystkich jej marketach w Polsce będzie można kupować wiele produktów na wagę korzystając z własnych opakowań wielorazowego użytku. Dotychczas możliwość ta była zarezerwowana jedynie dla produktów sprzedawanych w dziale Bazarek. Teraz zostanie rozszerzona także na warzywa i owoce, wędliny i sery.

Przeczytajcie też: Zastąpcie plastikowe patyczki bambusowymi

Jak tłumaczy cytowana przez Wirtualne Media Dorota Patejko, rzeczniczka prasowa Auchan, testy tego rozwiązania trwały od dwóch lat w kilku sklepach, m.in. w hipermarkecie na warszawskiej Woli i Piasecznie. Okazuje się, że klientom taki sposób pakowania odpowiada, w związku z tym firma zdecydowała się udostępnić go we wszystkich sklepach sieci w Polsce.

Przeczytajcie także: 10 mld euro na gospodarkę obiegu zamkniętego

Auchan to druga w ostatnim czasie duża sieć handlowa działająca na polskim rynku, która zdecydowała się wyjść naprzeciw klientom starającym się żyć według idei zero lub less waste (chodzi o to, aby minimalizować produkcję śmieci). Kilka dni temu z podobną inicjatywą wystąpił Carrefour. Od ubiegłego tygodnia we wszystkich jego sklepach w Polsce można już kupować produkty na wagę i pakować je do własnych pudełek albo siatek. Więcej na ten temat tutaj.

KATEGORIA
LESS WASTE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies