Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Świetny ruch Carrefoura. Od teraz produkty na wagę kupicie do własnego opakowania we wszystkich sklepach sieci w Polsce

Firma zdecydowała się wprowadzić nową możliwość po udanych testach w marketach w Bydgoszczy i Toruniu

Francuska sieć handlowa poinformowała o wprowadzeniu we wszystkich super- i hipermarketach w Polsce możliwości zakupu produktów na wagę do własnych opakowań wielorazowego użytku. Firma chce w ten sposób promować nawyki zakupowe przyjazne środowisku naturalnemu. Dzięki temu będzie zużywać mniej plastiku. Wdrożeniu towarzyszy akcja informacyjna wśród klientów.

Przeczytajcie też: Nowe automaty do zbierania butelek w Warszawie

Carrefour postanowił wprowadzić nową możliwość we wszystkich swoich sklepach po udanych testach usługi w marketach w Bydgoszczy i Toruniu. Od teraz klienci francuskiej sieci, którym bliska jest idea less waste (życie w taki sposób, by generować mniej śmieci), lub po prostu chcieliby zacząć robić zakupy w sposób bardziej przyjazny dla środowiska, mogą zabrać do sklepu swoje pudełeczka, woreczki lub słoiki. W sklepie wystarczy przekazać opakowanie pracownikowi obsługującemu wybrane stoisko z produktami na wagę, takimi jak wędliny czy sery. Sprzedawca wytaruje pudełko, nałoży do niego produkt i przyklei na spód opakowania etykietę wagi do zeskanowania przy kasie.

Przeczytajcie też: Czy skoncentrowany Cif jest ekologiczny?

Carrefour zachęca też do zakupu owoców i warzyw do swoich woreczków. Dodatkowo w ramach zakupów do swoich opakowań, we wszystkich bistro „Smacznie” działających przy hipermarketach Carrefour, można napić się kawy nalanej do własnego kubka wielokrotnego użytku. Sieć deklaruje też, że do 2025 roku wszystkie produkty sprzedawane pod marką własną będą pakowane w opakowania nadające się do recyklingu lub kompostowania.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies