Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Polska sieć elektrycznych skuterów rozwija się w Europie. Od teraz blinkee.city na Malcie

Mieszkańcy i turyści odwiedzający Maltę od dziś mogą wypożyczać jeden z pierwszych 60 skuterów blinkee.city

Polska spółka, będąca operatorem sieci wypożyczalni skuterów elektrycznych na minuty – blinkee.city, poinformowała przed chwilą o rozszerzeniu działalności na kolejnym europejskim rynku. Od dziś 60 pojazdów tej firmy można wypożyczać na wschodniej części Malty. Na początek strefa użytkowania obejmie takie turystyczne miejscowości jak Valletta, Birkirkara, Pembroke, Mosta, Gżira, Saint Paul's Bay, czy Qormi. W planach jest jednak jej powiększenie.

Przeczytajcie także: W blinkee.city zainwestował Unimot

Aby wypożyczyć jeden ze skuterów blinkee.city należy wcześniej zainstalować aplikację mobilną. Jej obsługa na Malcie wygląda dokładnie tak samo jak w Polsce czy na innych rynkach, na których blinkee.city już działa. Przedstawiciele spółki przypominają jednak, że na wyspie tej jeździ się inaczej niż w Polsce. Obowiązuje tam np. ruch drogowy lewostronny, a do jazdy na skuterze niezbędne jest posiadanie prawa jazdy przynajmniej kategorii AM, uprawniające do jazdy na quadach czy skuterach.

Przeczytajcie także: Blinkee.city rozpoczyna współpracę z ING

Blinkee.city, poza kilkunastoma miastami w Polsce, oferuje wypożyczanie skuterów już w kilku ośrodkach w Europie, m.in. w Budapeszcie, Splicie, Walencji, Sztokholmie i Bukareszcie. Przypomnę, że ostatnio w spółkę zdecydowała się zainwestować notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych firma Unimot. Blinkee.city współpracuje też z ING Bankiem Śląskim, z którym rozbudowuje sieć elektrycznych hulajnóg wypożyczanych na minuty.

KATEGORIA
E-MOBILNOŚĆ
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies