Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Blinkee.city będzie rozwijać franczyzową sieć wypożyczalni pojazdów elektrycznych. W spółkę zainwestował Unimot

Unimot chce, by jego stacje benzynowe Avia stały się centrami obsługi elektromobilności

Green Electricity, właściciel marki Blinkee.city, pozyskał nowego inwestora. Została nim notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie firma Unimot. Spółka zainwestuje w nowe udziały Green Electricity i stanie się istotnym, ale mniejszościowym udziałowcem tego podmiotu. Łączne zaangażowanie kapitałowe we właściciela marki Blinkee.city ma wynieść 9,5 mln zł.

Przeczytajcie także: Blinkee.city rozwija skrzydła

W nadesłanym do redakcji green-news.pl komunikacie prasowym napisano, że celem inwestycji jest współpraca obu spółek w zakresie wynajmu samochodów, rowerów, hulajnóg oraz skuterów o napędzie elektrycznym na terenie Polski oraz za granicą. Jednym z efektów nowego partnerstwa ma być m.in. rozwój platformy Blinkee.city przy wykorzystaniu współpracy franczyzowej. Będzie to prawdopodobnie pierwsza w Polsce sieć e-pojazdów rozwijana w tym modelu.

Unimot ma tego rodzaju doświadczenia, gdyż w oparciu o franczyzę już od kilku lat rozwija sieć stacji paliw pod marką Avia. Spółka planuje wykorzystać te stacje do rozwoju platformy Blinkee.city. Mają być centrami obsługi elektromobilności w mniejszych miastach. Mogą np. zapewniać infrastrukturę do ładowania baterii pojazdów elektrycznych.

Przeczytajcie także: Uber Green już w Polsce

– Obecnie pod marką Blinkee.city jeździ ponad 1500 skuterów w 22 miastach w 6 krajach Unii Europejskiej. W naszej flocie znajdują się także e-hulajnogi i rowery elektryczne. Mamy sprawdzone rozwiązania oraz rynki głodne tego typu projektów – mówi szef i współzałożyciel firmy Marcin Maliszewski. – Chcemy nie tylko powiększać flotę udostępnianą w krajach, w których nasze jednoślady już funkcjonują. Planujemy także ekspansję na kolejne państwa. Zależy nam również na tym, by rozwijać jakościowo aplikację obsługującą cały system, np. przez dodawanie kolejnych funkcji, jak aktywny cennik czy kody rabatowe – dodał przedstawiciel Green Electricity.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies