Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Pierwsza ładowarka samochodów elektrycznych, w której zapłacisz kartą. Ekoenergetyka Polska ogłasza przełom

W przyszłym tygodniu Ekoenergetyka zaczyna prezentacje Axon Pay dla partnerów i klientów

Ekoenergetyka Polska to największy w kraju, dynamicznie rozwijający się producent infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych. W green-news.pl możesz przeczytać np. o sporym zleceniu, które spółka zrealizuje w duńskim Aarhus. Dzisiaj Ekoenergetyka idzie o krok dalej: wprowadza na rynek pierwszą stację ładowania z terminalem płatności.

Przeczytaj też: Nowa oferta Aral i BP dla kierowców aut elektrycznych

– Stworzyliśmy urządzenie, które doskonale sprawdzi się zarówno w mieście, jak i na trasie. Dzięki dużej mocy ładowanie auta zajmie tylko 12 minut – brzmi zapowiedź spółki, która pojawiła się w mediach społecznościowych.

Nowa stacja ładowania energetyki nazywa się Axon Pay, a za skorzystanie z niej można zapłacić np. kartą. Dlaczego to taka nowość? W przeciwieństwie do standardowych stacji paliwowych, w ładowarkach elektrycznych stosowane są głównie karty pre-paid. Dodatkowo każdy operator rozwija własny system, przez co podróżowanie autem elektrycznym bywa uciążliwe. A zatem wprowadzenie na rynek ładowarek, w których za naładowanie auta można będzie zapłacić bezgotówkowo, np. kartą bezstykową czy portfelami cyfrowymi, takimi jak Apple Pay czy Google Pay, będzie faktycznie dużym postępem. Z naszych informacji wynika, że Ekoenergetyka chce wprowadzić ten system m.in. na rynek azjatycki.

Przeczytaj też: Uber zapewnia, że przestawi się wyłącznie na samochody elektryczne

Na podstawie wcześniejszych informacji spółki można wnioskować, że stacje ładowania Axon będą dysponowały dużymi mocami od 50 do nawet 150 kW. Będą wypoważone w trzy typy wtyczek: CCS, CHAdeMO oraz Type2, dzięki czemu będzie można w nich ładować samochody elektryczne różnych marek. Produkt właśnie wchodzi do sprzedaży. W przyszłym tygodniu Ekoenergetyka zapowiada prezentacje dla partnerów i klientów.

KATEGORIA
E-MOBILNOŚĆ
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies