Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Dania walczy o osiągnięcie neutralności klimatycznej. Pomogą w tym Polacy

Polska firma Ekoenergetyka zrealizuje spore zlecenie w Aarhus, drogim największym mieście w Danii

Dania ma ambitne plany w zakresie ograniczania emisji gazów cieplarnianych. Neutralność klimatyczną chce osiągnąć najpóźniej w 2050 roku, ale już w ciągu nabliższej dekady zredukuje je o 70 proc. w stosunku do1990 roku. Zapewni to realizacja ustawy klimatycznej, którą poparła zdecydowana parlamentarna większość. W serwisie green-news.pl mogłeś/aś przeczytać, że chociaż koszty transformacji będą wysokie, to dla społeczeństwa mogą one być niezauważalne. Obecnie dowiadujemy się, że w jednym z największych duńskich miast rozwój elektromobilności będzie wspierać polska firma.

Przeczytaj też: Zmieniając auto, Polacy wybierają starego diesla

Ekoenergetyka Polska, bo to o niej mowa, dostarczy miastu Aarhus sprzęt do ładowania autobusów elektrycznych. To efekt zwycięstwa firmy z Zielonej Góry w przetargu zorganizowany przez Busselskabet Aarhus Sporveje (BAS), czyli operatora transportu miejskiego w drugim co do wielkości mieście Danii. BAS zamówił 15 stacjonarnych dwuwyjściowych stacji ładowania o dużej mocy, czyli 150 kW. Każde z tych urządzeń może ładować jednocześnie dwa autobusy z mocą 75 kW. Infrastruktura będzie usytuowana w dwóch miejskich zajezdniach. Wartość kontraktu wynosi ponad 2,8 mln zł netto. Duński operator może podwoić zamówienie.

Przeczytaj też: Bentley będzie produkował wyłącznie samochody elektryczne

Gmina Aarhus chce przyspieszyć transformację i ogłosić neutralność pod względem emisji CO2 już za dekadę. Będzie to oczywiście wymagało zdecydowanych działań – także w kwestii elektryfikacji transportu. Dla polskiego podmiotu produkującego stacje ładowania wysokiej mocy, to szansa. Zwłaszcza, że świadczy on nie tylko usługi wdrożeniowe, ale też serwisowe, zdalnie zarządza infrastrukturą ładowania i monitoruje ją. Firma chwali się tym, że dostarczyła już blisko 1 tys. stacji ładowania własnej konstrukcji do blisko 70 miast w 16 krajach, w tym w Polsce, Niemczech, Hiszpanii, Francji, Szwecji, Norwegii, Finlandii, Rosji czy Singapurze. Zamówienie dla BAS Ekoenergetyka powinna zrealizować do końca kwietnia 2021 roku.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies