Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Do zarządu Energi dołączy menedżerka z Orlenu 

Szykuje się zmiana w zarządzie Energi – dowiedział się green-news.pl. Jest szansa, że Energa będzie najbardziej sfeminizowaną państwową spółką

Kierowany przez Daniela Obajtka Orlen w ubiegłym tygodniu oficjalnie już dopiął transakcję przejęcia Energi. W ślad za tym idą zmiany kadrowe w przejmowanej grupie energetycznej.

Przeczytaj też: Farmy wiatrowe i fotowoltaika cenowo znokautowały węgiel

Energą już od grudnia ubiegłego roku kieruje związany wcześniej z Orlenem Jacek Goliński. Jak dowiedział się green-news.pl, w najbliższym czasie szykuje się drugi transfer i do zarządu Energi dołączy Iwona Waksmundzka, dyrektor wykonawcza do spraw strategii PKN Orlen. Na rynku kapitałowym znana jest już od dłuższego czasu, bo odpowiada za relacje inwestorskie.

Iwona Waksmundzka będzie już drugą kobietą w zarządzie Energi. Wiceprezeską do spraw komunikacji jest Adrianna Sikorska. W Enerdze również szefową rady nadzorczej jest Paula Ziemiecka-Księżak, a sekretarz rady to Agnieszka Terlikowska-Kulesza.

Energa ma za sobą burzliwe lata. Jej prezesi byli niekiedy zmieniani co kilka miesięcy. Pozostaje mieć nadzieję, że w nowej konfiguracji kadrowej spółce uda się odzyskać stabilność i realizować strategię rozwoju nowej, zielonej energetyki. Jak zapowiedział niedawno Daniel Obajtek, więcej szczegółów powinniśmy poznać już wkrótce (przeczytasz o tym tutaj).

Przeczytaj też: Enea i Energa zawieszają finansowanie węglowego bloku

Na razie pozytywnym sygnałem jest to, że w Enerdze docenia się kompetentne kobiety. Oby i pod tym względem polski sektor energetyczny mocniej dostosowywał się do światowych standardów.

KATEGORIA
ENERGIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: ORLEN, OZE, ENERGA

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies