Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
W marcu elektrowni przybyło mniej, ale mimo koronawirusa fotowoltaika w Polsce nadal rośnie

Nowe elektrownie słoneczne powstają w nieco wolniejszym tempie, ale wynik pod względem budowy nowych OZE i tak jest niezły

Zainstalowane w Polsce elektrownie fotowoltaiczne osiągnęły według stanu na 1 kwietnia moc niemal 1,7 gigawata (dokładnie 1695,35 MW) – podał operator systemu przesyłowego, Polskie Sieci Elektroenergetyczne.

Przeczytaj też: Koronawirus mocno namiesza w branży wiatrowej

Oznacza to wzrost o 181,15 proc. w ujęciu rok do roku i o 6,19 proc. w skali miesiąca. W marcu przybyło w Polsce elektrowni słonecznych o łącznej mocy 100 MW.

Tempo przyrostu mocy w fotowoltaice nieco spowalnia ze względu na koronawirusa. W rekordowym miesiącu, styczniu br. w Polsce zamontowano panele słoneczne o mocy 172 MW.

Przeczytaj też: Związkowcy chcą, by elektrownie węglowe chodziły pełną parą

Marcowe spowolnienie było oczekiwane. Organizacje skupiające inwestorów z tej branży ostrzegły, że zadyszka jest nieunikniona. Chodzi zarówno o opóźnienia w dostawach części z Chin, jak i problemy z siłą roboczą z powodu kwarantanny. Podobnie sytuacja będzie wyglądać w kwietniu. Jednak w kolejnych miesiącach sytuacja stopniowo wróci do normy, o czym możesz przeczytać na przykład tutaj.

KATEGORIA
ENERGIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies