Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Elektryczne BMW innogy go! pomogą budować mapę smogu w Warszawie

To pierwszy mobilny pomiar jakości powietrza na taką skalę. Samochody zostaną wyposażone w czujniki Airly

Innogy go! rusza z projektem pomiaru jakości powietrza na ulicach Warszawy. W 25 bezemisyjnych samochodach zamontowano czujniki dostarczane przez Airly. Dane o zanieczyszczeniu powietrza będą pobierane na bieżąco z ulic, którymi podróżują użytkownicy innogy go! Posłużą one do aktualizowania „Mapy Smogo!wej Warszawy”.

Przeczytaj też: Bruksela planuje podatek od plastiku. Są już protesty

Dane będą zbierane podczas jazdy i postoju, a następnie przekazywane ze wszystkich samochodów w czasie rzeczywistym. „Mapa Smogo!wa” będzie przedstawiać pomiary z miejsc, które do tej pory nie były oznaczane w badaniach stacjonarnych, ponieważ były zbyt oddalone od mierników smogu.

– Znając aktualny poziom zanieczyszczenia w swojej okolicy, mieszkańcy będą mogli chronić swoje zdrowie, na przykład planując bieganie czy spacer z dzieckiem w porze, kiedy zanieczyszczenie powietrza jest najniższe. Będziemy monitorować efektywność pilotażu, by go rozwijać i wprowadzać kolejne udogodnienia – zapowiada Sebastian Janda, dyrektor odpowiedzialny w centrali grupy innogy za rozwój nowych rozwiązań klienckich.

Mapa Smogo!wa będzie dostępna na stronie airly.eu/mapasmogowa, w aplikacji Airly oraz w aplikacji mobilnej innogy go! Na tej samej stronie internetowej, w specjalnej zakładce przez trzy miesiące dostępne będą wszystkie informacje dotyczące akcji i jej wyników. Auta z czujnikami będą specjalnie oznaczone – informację umieszczono na bocznych szybach. Będą również widoczne na mapach (auta w ruchu prezentowane są przez inną ikonę, niż auta zaparkowane).

Przeczytaj też: VW ma problem z autem, które miało rozruszać zieloną rewolucję

Dane, które zawiera „Mapa Smogo!wa”, są aktualizowane co minutę i dotyczą m.in.: najbardziej szkodliwych dla naszego zdrowia stężenia pyłów PM1, PM 2.5, PM10, aktualnej temperatury, ciśnienia i wilgotności powietrza. Dodatkowo mieszkańcy dzielnic, w których natężenie smogu będzie najwyższe, będą mogli odebrać kody promocyjne na przejazd elektrycznym i zeromisyjnym innogy go! O takiej możliwości dowiesz się ze specjalnych, geotargetowanych postów na Facebooku.

KATEGORIA
E-MOBILNOŚĆ
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies