Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Region Amsterdamu podpisuje największy w Europie kontrakt na zakup ładowarek do samochodów elektrycznych

Total dostarczy 20 tys. nowych punktów ładowania aut na prąd. Holandia jednym zleceniem dwudziestokrotnie pobije Polskę pod względem liczby ładowarek

Francuski Total poinformował w środę o wygranym przetargu na budowę i obsługę 20 tys. punktów ładowania samochodów elektrycznych w trzech prowincjach: Holandia Północna, Flevoland i Utrecht w Holandii. Dla porównania w Polsce mamy jak dotąd około tysiąca punktów ładowania e-aut.

Przeczytaj też: Czas na mały i tani samochód Tesli? Są szkice

Nabywcą ładowarek jest Metropolitan Region Amsterdam Electric (MRA-Electric). Władze regionu zdecydowały się na zakup, bo w Holandii mocno rośnie popyt na nie. Holenderski oddział Total jest już głównym operatorem ładowania pojazdów elektrycznych w regionie działania MRA-Electric, obsługuje ponad 4 500 punktów.

Przeczytaj też: Wrocławska Vozilla kończy działalność

W podpisanej dziś umowie Total zobowiązał się, że sieć ładowarek będzie zasilana wyłącznie energią z odnawialnych źródeł (OZE). Koncern ma również przeanalizować nowe możliwości produkcji energii słonecznej w regionie MRA. Dodatkowo opracuje i wdroży inteligentne technologie ładowania zapewniające bezpieczeństwo sieci energetycznej w okresach szczytowego zapotrzebowania na prąd, jak i wydajne i zrównoważone ładowanie samochodów, gdy koszt energii będzie najniższy.

KATEGORIA
E-MOBILNOŚĆ
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies