Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Do którego pojemnika wyrzucić… Na każde takie pytanie odpowie Ci ta wyszukiwarka

Narzędzie pomagające w prawidłowym segregowaniu odpadów działa na stronie warszawskiego urzędu miasta

Choć nowe zasady segregowania odpadów obowiązują od kilku miesięcy, wciąż wielu osobom sprawiają kłopoty. Bo też trzeba przyznać, nie są proste. Jeżeli nie wiesz, do którego pojemnika należy wrzucić skorupki od jajek, szklaną butelkę po oleju lub oliwie albo pojemnik po dezodorancie, możesz skorzystać z wygodnej wyszukiwarki, która działa na stronie urzędu miejskiego z Warszawy, pod adresem https://segregujna5.um.warszawa.pl.

Przeczytaj też: Popularność SUV-ów ważną przyczyną wzrostu emisji CO2

Stronę stworzono na zlecenie władz stolicy, ale zasady segregowania odpadów są te same w całej Polsce. Z wyszukiwarki można więc korzystać niezależnie od tego, w której części kraju mieszkasz. Narzędzie dostępne na stronie Warszawy podpowiada, jak prawidłowo dzielić odpady na pięć frakcji, a więc papier, metale i tworzywa sztuczne, szkło opakowaniowe, bioodpady oraz śmieci zmieszane, których nie da się wrzucić do żadnego z pojemnika na odpady segregowane. A zasady sortowania warto przejrzeć, dlatego, że nie zawsze są oczywiste. Wyszukiwarka podpowie Ci więc, że np. kartony po mleku trzeba wrzucać nie razem z makulaturą, ale do pojemnika na metale i tworzywa sztuczne. Wynika to z tego, że kartony na napoje są tzw. opakowaniami wielomateriałowymi, dość trudnymi w recyklingu.

Zaletą wyszukiwarki uruchomionej przez Warszawę jest algorytm, który po wpisaniu pierwszych liter wyświetla nazwy odpadów podpowiadając użytkownikowi dostępne opcje. Natomiast wadą jest to, że często działa wolno albo w ogóle się nie otwiera.

Przeczytaj też: Jak zrezygnować z pasty do zębów w plastiku

W serwisie green-news.pl kwestię segregowania odpadów poruszaliśmy już wielokrotnie. Porady na temat tego co wrzucać do jakiego pojemnika możesz znaleźć w tekście Jak segregować śmieci po nowemu. Co wrzucać do każdego z pięciu pojemników. Natomiast w artykule Aplikacja Pan Śmieciarz podpowie, jak segregować odpady. Niestety, zdarza się jej mylić możesz przeczytać o pomagającej w segregowaniu odpadów aplikacji wykorzystującej Asystenta Google.

Foto: Pixabay

KATEGORIA
PORADNIKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies