Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Visa postawiła na odnawialne źródła. Całość zużywanej przez nią energii elektrycznej pochodzi z OZE

Amerykańska organizacja zobowiązała się do tego dwa lata temu

Jedna z dwóch najważniejszych na świecie organizacji płatniczych poinformowała dziś w komunikacie prasowym o zrealizowaniu podjętego w 2018 r. zobowiązania dotyczącego przejścia na energię elektryczną z odnawialnych źródeł (OZE). Z informacji Visy wynika, że teraz całość prądu zużywanego przez jej biura i centra przetwarzania danych na świecie pochodzi ze źródeł zielonych, wykorzystujących wiatr i słońce.

Przeczytaj też: Łatwiejsze kredyty na fotowoltaikę w mBanku

Aby spełnić swoje zobowiązanie, organizacja nawiązała współpracę z lokalnymi spółkami energetycznymi. Zrealizowała też własne inwestycje w OZE wszędzie tam, gdzie ma rozbudowane placówki, włączając w to cztery obiekty w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, które łącznie odpowiadają za 80 procent całkowitego zapotrzebowania Visy na energię elektryczną.

– Nie zamierzamy jednak na tym poprzestać, nadal będziemy przykładali dużą wagę do roli, jaką Visa i nasza branża mogą odegrać we współtworzeniu niskoemisyjnej gospodarki na świecie – powiedział cytowany w komunikacie szef Visy Al Kelly.

Przeczytaj też: Panele fotowoltaiczne w leasingu

Dzięki kupowaniu energii, która w 100 procentach pochodzi z odnawialnych źródeł, Visa zmniejsza emisje gazów cieplarnianych generowane przy produkcji zużywanego przez nią prądu (emisje pośrednie). Ogranicza tym samym emisje związane ze swoją działalnością o niemal 90 procent w porównaniu do bazowego roku 2014. Placówki Visy na całym świecie podjęły też działania na rzecz efektywności energetycznej, włączając w to zobowiązanie w zakresie projektowania i eksploatacji budynków i modernizacji oświetlenia.

KATEGORIA
FINANSE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies