Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Łatwiej będzie o kredyt na ekologiczne projekty, np. w fotowoltaikę. mBank zaoferuje gwarancje Biznesmax

Wcześniej umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego w tej sprawie podpisały inne banki, np. BNP Paribas

W opublikowanym dziś komunikacie prasowym mBank poinformował o wprowadzeniu do oferty dla małych i średnich firm przygotowanej przy współpracy z BGK gwarancji Biznesmax. W ramach niej mBank udziela kredytu inwestycyjnego, a BGK – gwarancji w ramach rządowego programu dofinansowanego z Unii Europejskiej. Gwarancja Biznesmax pozwala na bezpłatne zabezpieczenie 80 proc. wartości kredytu (maks. 2,5 mln euro), dzięki czemu jego koszty są niższe.

Przeczytaj też: BNP Paribas chwali się liczbą zielonych kredytów

Z pomocą kredytów z gwarancją Biznesmax MŚP mogą realizować inwestycje zwiększające ich innowacyjność i konkurencyjność. mBank szczególnie jednak zachęca firmy do wykorzystania gwarancji Biznesmax do realizacji inwestycji proekologicznych, takich jak np. instalacja fotowoltaiczna czy termomodernizacja budynków, ale też projekty związane z gospodarką obiegu zamkniętego, elektromobilnością i stosowanie innych niż słońce odnawialnych źródeł energii.

Przeczytaj też: Spółka mBanku oferuje panele fotowoltaiczne w leasingu

Dodatkową korzyścią dla małych i średnich firm korzystających z gwarancji Biznesmax jest możliwość uzyskania dopłat do odsetek od kredytu za pierwsze 3 lata od jego uruchomienia. Jeśli oprocentowanie kredytu zawartego w 2020 r. nie przekroczy 5 proc. rocznie, mBank we współpracy z BGK zwróci w całości trzyletni koszt odsetek . W ten sposób przedsiębiorca może obniżyć koszty kredytu.

Współpracę z BGK w sprawie gwarancji Biznesmax m.in. na inwestycje proekologiczne nawiązały już także inne banki, m.in. BNP Paribas.

KATEGORIA
FINANSE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies