Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Każde zakupy oznaczają emisję CO2. Ten fintech pozwoli Ci ją zmierzyć

Mowa o spółce Enfuce, która narzędzie do mierzenia śladu węglowego zakupów udostępni wiosną przyszłego roku

Serwis finextra.com donosi o fińskim fintechu Enfuce, który współpracując z Mastercardem i Amazonem chce udostępnić klientom narzędzie do mierzenia śladu węglowego codziennych zakupów. Aplikacja o nazwie My Carbon Action ma zostać uruchomiona wiosną przyszłego roku. Będzie wykorzystywać metodę obliczeniową LCA (Life Cycle Assessent).

Przeczytaj też: Doconomy to startup, który zmierzy ślad węglowy

Apka stworzona przez Enfuce będzie analizować wpływ kupowanego przez klienta produktu na emisję gazów cieplarnianych począwszy od wydobycia surowców, przez etapy produkcji i transportu do klienta, aż po unieszkodliwienie lub recykling. Po analizie system będzie wysyłał spersonalizowane porady pomagające tak zmienić styl życia, aby zmniejszać swój ślad węglowy.

Przeczytaj też: Fintech też może zrobić coś dla planety

Enfuce to nie pierwsza firma, która oferować będzie licznik śladu węglowego. Wiosną bieżącego roku podobne narzędzie znalazło się w aplikacji innego fintechu ze Skandynawii – firmy Doconomy. Firma ta udostępniła aplikację mobilną oraz powiązaną z nią kartę płatniczą. Realizowane nią wydatki analizowane są pod kątem długości śladu węglowego. Użytkownik aplikacji może go zmniejszać np. inwestując w przedsięwzięcia kompensujące emisję dwutlenku węgla.

KATEGORIA
FINANSE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies