Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Fintech też może zrobić coś dla planety. Użytkownicy Revoluta będą mogli przekazywać datki na WWF

Revolut uruchomił nową usługę Donations, za pomocą której klienci będą mogli wspierać wybrane cele charytatywne

Revolut Donations to nowa funkcja w aplikacji mobilnej brytyjskiego fintechu, pozwalająca na wspieranie trzech organizacji charytatywnych. Jedną z nich jest Worldwide Fund for Nature (WWF). Pozostałe dwie to Save the Children oraz ILGA-Europe (LGBTI). – Jesteśmy pierwszym pokoleniem, które uświadomiło sobie, że niszczymy naszą planetę i być może jesteśmy ostatnim, które może ją ocalić. Każda okazja, by połączyć siły jest bezcenna, jeśli chcemy zatrzymać i odwrócić dewastację przyrody na ziemi – mówi Naomi Hicks, dyrektor ds. współpracy z partnerami w WWF.

Przeczytajcie także: Doconomy startuje z aplikacją i kartą

Usługa Donations polega na oszczędzaniu końcówek transakcyjnych na specjalnym rachunku. Jeżeli np. płatność wynosi 8,50 zł system automatycznie zaokrągla transakcję do jakiejś pełnej kwoty, np. 10 zł, a 1,50 zł jest odkładane. Następnie uzbierane w ten sposób kwoty są przekazywane na cele jednej z wybranych organizacji. Może to odbywać się np. raz w tygodniu albo raz w miesiącu. Revolut zapewnia, że nie pobiera z tego tytułu żadnych dodatkowych opłat, a przelew jest bezpłatny.

Przeczytajcie także: Austria znosi limit prędkości dla elektryków

Revolut to brytyjski fintech (firma finansowa oferująca usługi bazujące na nowoczesnych technologiach). Chwali się, że na całym świecie ma już 5 mln klientów. W Polsce ma ok. 500 tys. użytkowników. Natomiast wprowadzona dziś przez niego funkcja Donations nie jest czymś zupełnie nowym na polskim rynku. Wcześniej podobna usługa pojawiła się w ofercie mBanku. Więcej na ten temat w serwisie Cashless.

KATEGORIA
WIADOMOŚCI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies