Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Wydawca magazynu przestawia się na papier z makulatury. Nowe przedsięwzięcie BNP Paribas i newonce.media

BNP Paribas wsparł projekt, w ramach którego agencja newonce.media wydawany przez siebie magazyn zaczęła drukować na papierze ekologiocznym

BNP Paribas współpracuje z agencją kreatywną newonce.media m.in. przy kampanii „Zmiany klimatu kosztują”. Agencja ta wydaje co sześć miesięcy magazyn newonce.paper. Dotychczas drukowany był na standardowym papierze, ale dzięki wsparciu banku wydawca przechodzi na certyfikowany eko-papier, pochodzący w 99 proc. z makulatury. Ta z kolei pochodzi z przerobu papieru wyprodukowanego z certyfikowanego drewna.

Przeczytaj też: BNP Paribas sadzi drzewo za każdy nowy rachunek osobisty

Kampania „Zmiany klimatu kosztują” wystartowała we wrześniu bieżącego roku. W ramach niej BNP Paribas uczula odbiorców, że zachodzące z winy ludzi zmiany w ziemskiej atmosferze w niedalekiej przyszłości mocno uszczuplą portfele każdego z nas. Będzie się to objawiało m.in. drastycznym wzrostem cen żywności. Jej produkcja będzie drożeć ze względu na katastrofy pogodowe czy ograniczenie areałów gruntów zdatnych do uprawy roślin gospodarskich.

Przeczytaj też: Książka od Empiku za worek śmieci

Kampania „Zmiany klimatu kosztują” jest jedną z pierwszych na polskim rynku, o ile nie pierwszą, w której instytucja finansowa porusza temat katastrofy klimatycznej. W ramach niej bank postanowił m.in. zasadzić plantację drzew tlenowych. BNP Paribas jest też jednym z pierwszych obecnych w Polsce dużych banków, które zadeklarowały odejście od finansowania przemysłu i energetyki węglowej.

KATEGORIA
LESS WASTE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies