Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Rektor UW powołuje zespół ds. kryzysu klimatycznego

Głównym celem jest przede wszystkim opracowanie strategii działań na rzecz klimatu, które może podjąć UW

Rektor UW, prof. Marcin Pałys, wydał zarządzenie o powołaniu zespołu doradczego ds. kryzysu klimatyczno-ekologicznego. Będzie funkcjonował pod nazwą „Uniwersytet Warszawski dla klimatu”. Jego zadaniem jest przede wszystkim opracowanie strategii działań na rzecz klimatu, które może podjąć uczelnia.

Przeczytaj też: UE wydłuży trwałość sprzętu AGD

W skład „Uniwersytetu Warszawskiego dla klimatu” wchodzi 14 członków społeczności akademickiej UW. Są to zarówno pracownicy naukowi i administracyjni, jak i przedstawiciele studentów oraz doktorantów. Zespół będzie dyskutował o kwestiach przeciwdziałania kryzysowi ekologiczno-klimatycznemu i poruszał zagadnienia społecznej odpowiedzialności UW wobec tego zjawiska.

W planach ma m.in. rozpoznanie potrzeb i opracowanie metod zmniejszenia negatywnego wpływu uczelni na środowisko naturalne. W tym celu będzie współpracować z naukowcami i innymi członkami społeczności akademickiej, jak również z przedsiębiorcami, organizacjami pozarządowymi oraz przedstawicielami władz państwowych i samorządowych. Jednym z zadań zespołu jest również przygotowywanie stanowisk i rekomendacji dla poszczególnych jednostek UW.

Przeczytaj też: Państwo musi zapłacić za smog

Naukowcy mocno wspierają działania na rzecz klimatu i alarmują, że to jedno z ważniejszych wyzwań, z jakimi powinny mierzyć się Polska i świat. Oświadczenie w tej sprawie wydała też Polska Akademia Nauk. Jest też list kilkuset ludzi świata nauki, którzy apelują, by uznać ten temat za priorytet.

Foto: Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego

KATEGORIA
KLIMAT
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies