Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
E-commerce nie chce truć. Amazon zamawia 100 tys. elektrycznych dostawczaków

Zamówienie zrealizuje startup z Michigan

Szef Amazona Jeff Bezos poinformował, że kierowana przez niego firma złożyła zamówienie na 100 tys. elektrycznych samochodów dostawczych. Kontrakt ma zostać zrealizowany do 2024 r. Natomiast pierwsze pojazdy dostarczone w jego ramach mają zacząć wozić przesyłki Amazona już w 2021 roku. Pisze o tym m.in. serwis The Verge.

Przeczytaj też: Poczta Polska leasinguje pierwsze, elektryczne dostawczaki

Gigantyczne zamówienie Amazona zrealizuje firma Rivian – startup z Michigan, w którym Amazon ma swoje udziały. Motoryzacyjny świat usłyszał o nim jesienią 2018 r., gdy Rivian zaprezentował prototypowego SUV-a oraz pickupa. Mają przejeżdżać na jednym ładowaniu ok. 400 mil oraz przyspieszać od 0 do 100 km/h w niecałe 3 sekundy. Zamówienie złożone przez Amazona oznacza, że Rivian rozwija także koncepcję elektrycznego auta użytkowego.

Przeczytaj też: InPost stawia na elektromobilność

Ogromne zamówienie złożone przez amerykańskiego lidera rynku e-commerce może pozwolić na przyspieszenie rozwoju elektromobilności. Przypomnę, że także w Polsce firmy logistyczne zaczynają eksperymentować z elektrycznymi dostawczakami. Niedawno Poczta Polska podpisała umowę na leasing pierwszych 20 takich pojazdów. Wcześniej InPost poinformował, że już w przyszłym roku samochody elektryczne mają stanowić 30 proc. jego floty.

KATEGORIA
E-MOBILNOŚĆ
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies