Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Poczta Polska leasinguje pierwsze elektryczne dostawczaki. Do spółki trafi 20 Nissanów e-NV200

Nowymi samochodami pracownicy Poczty Polskiej będą doręczać paczki m.in. w Warszawie, Katowicach, Krakowie i Wrocławiu

Poczta Polska poinformowała dzisiaj o zakończeniu przetargu na leasingodawcę elektrycznych samochodów dostawczych. Zwycięzcą została firma Arval Service Lease z grupy BNP Paribas. Firma udostępni pocztowcom 20 Nissanów e-NV200. – Konsekwentnie realizujemy program „Elektromobilność”. Po tym, jak w ubiegłym roku przeprowadziliśmy największe w Polsce testy aut elektrycznych, zapadła pierwsza decyzja dotycząca najmu takich samochodów – mówi Paweł Przychodzeń, wiceprezes ds. logistyki Poczty Polskiej.

Przeczytaj też: Roaming może pomóc w rozwoju elektromobilności

Elektryczne dostawczaki trafią do Białegostoku, Bydgoszczy, Gdańska, Katowic, Krakowa, Lublina, Łodzi, Poznania, Szczecina, Warszawy oraz Wrocławia. Poczta skorzysta z 36-miesięcznego najmu tych pojazdów wraz z ich serwisem. Nissan e-NV200 jest wyposażony w silnik elektryczny o mocy 80 kW i baterię o pojemności 40 kWh, co umożliwi uzyskanie prędkości maksymalnej 123 km/h i zasięgu w jeździe miejskiej 301 km.

Przeczytaj też: Ten raport obala tezy denialistów na temat aut elektrycznych

Samochody elektryczne są mniej szkodliwe dla środowiska naturalnego niż auta spalinowe. Chodzi m.in. o to, że nie emitują spalin podczas jazdy, więc mają mniejszy wpływ na powstawanie smogu. Ponadto z większości opracowań naukowych wynika, że pozostawiają po sobie mniejszy ślad węglowy niż samochody z napędem spalinowym, nawet przy dzisiejszym udziale źródeł odnawialnych w produkcji energii elektrycznej. Więcej na ten temat tutaj.

KATEGORIA
E-MOBILNOŚĆ
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies